The map, 2013, based on 1.1 billion users

Svojho syna vychovávala sedem rokov v striedavej starostlivosti s bývalým manželom Matthewom Duivenom, ale teraz sa s dieťaťom nesmie stretávať vôbec. Američanka Rebecca Firlitová sa v polovici augusta zúčastnila na súdnom pojednávaní o výživnom.

Namiesto toho sudca chicagského okresu Cook James Shapiro rozhodol, že kým sa Firlitová nedá zaočkovať proti koronavírusu, nemôže sa stretávať so svojím synom, uviedol denník Chicago Sun-Times.

Právnici oboch rodičov označili toto rozhodnutie za bezprecedentné. “Jeho prvá otázka bola, či som očkovaný,” opísal v rozhovore 39-ročný Firlit.

Potom sa snažila sudcovi vysvetliť, že sa nenechala zaočkovať, pretože v minulosti mala nežiaduce reakcie na vakcíny a jej lekár jej odporučil, aby sa nenechala zaočkovať.

Shapiro však nepovažoval jej odôvodnenie za podstatné a ako sudca rozhodol, že sa nemôže stretávať so svojím 11-ročným synom, kým sa nepodrobí očkovaniu proti covidu-19.

Firlit sa už proti rozhodnutiu odvolala prostredníctvom svojej právničky Annette Fernholzovej. V rozhovore pre televíziu WFLD Fernholz uviedol, že rozhodnutie sudcu bolo prehnané.

“Otec (podľa denníka Chicago Sun-Times očkovaný) ani nepožiadal súd o prerokovanie tohto bodu, takže sudca vzal toto rozhodnutie na seba,” povedal právnik matky.

Firlitová priznala, že ju otázka sudcu zmiatla. Koniec koncov, online vypočutie sa malo týkať revízie výživného na dieťa a nikto neočakával, že sa sudca bude pýtať na očkovanie. “Spýtal som sa ho, čo to má spoločné s vypočutím, a on odpovedal: Ja som sudca a rozhodujem o vašom prípade,” prezradil Firlit.

Podľa matky 11-ročného syna sudca prekročil svoje právomoci. Povedala, že rozhodnutie odobrať jej syna matke bolo nesprávne. “Myslím si, že je v najlepšom záujme môjho syna, aby sa stretol so svojou matkou,” povedal Firlit.

Podľa denníka Chicago Sun-Times teraz denne volá svojmu synovi. “Plače a chýba mu,” hovorí.

V poslednom čase sudcovia v Spojených štátoch udeľujú miernejšie tresty obžalovaným, ktorí sú buď očkovaní, alebo sa rozhodnú podstúpiť očkovanie v rámci podmienečného alebo zníženého trestu.

Napríklad v Louisiane súd navrhol, aby sa niektorí obžalovaní namiesto výkonu verejnoprospešných prác dali zaočkovať. Podobné prípady sa vyskytli aj v štátoch Ohio, Georgia a New York. Shapirov verdikt je však prvý svojho druhu.

zdroj: chicago.suntimes.com

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…