Práve sa stalo

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 spôsobilo v spoločnosti poriadne búrlivú diskusiu politickej i odbornej verejnosti. Občania sa okamžite rozdelili do dvoch táborov, pričom najnovšie sa do debaty zapojila neznáma Slovenka, ktorá si láme hlavu nad jednou otázkou.

Prvá dodávka vakcín proti COVID-19 by mohla na Slovensko doraziť už v polovici decembra. Uviedol to minister zdravotníctva Marek Krajčí. Vakcínu Pfizeru a BioNTechu však ešte musí schváliť Európska lieková agentúra.

„Zaočkovať by sme chceli 150-tisíc ľudí,“ povedal minister s tým, že následne budú tieto osoby opäť preočkované. Ak všetko dobre pôjde, očkovanie by podľa Krajčího mohlo prebehnúť už v decembri.

„Očkovanie proti COVID-19 bude na dobrovoľnej báze a bez doplatku pacienta. Vakcíny máme zakontrahované cez Európsku úniu (EÚ), prvých 300-tisíc kusov by malo byť na našom trhu v druhej polovici decembra,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že ako členský štát EÚ sme zapojení do spoločného obstarávania vakcín pre našu krajinu.

Najnovšie sa jedna zo Sloveniek rozhodla zistiť, prečo sa rozbehla taká antikampaň proti očkovaniu. ,,Doteraz sme absolvovali bežné očkovania proti tetanu, hepatitíde, mumps, osýpky… proti žltej zimnici, týfusu a iným chorobám, kde bolo očkovanie nutnosť (do lietadla ma nepustia, ak to nemám v preukaze). Ako to, že vtedy nevládol strach?!“ pýta sa žena prostredníctvom facebookovej stránky Nekŕmte nás odpadom. Zároveň upozornila, že mnohým ľuďom neprekáža jesť nebezpečné farbivá v potravinách či kupovať si parabény nachádzajú sa v kozmetike.

Celé vyjadrenie Slovenky

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…