Herec John Nettleton, ktorý hral v seriáli Yes Minister, zomrel vo veku 94 rokov, potvrdili jeho zástupcovia.

Bol známy najmä vďaka stvárneniu sira Arnolda Robinsona v politickom sitkome a v jeho pokračovaní Áno, pán premiér v 80. rokoch.

Jeho agent, spoločnosť Scott Marshall Partners, uviedol vo vyhlásení: “S veľkým zármutkom oznamujeme, že vo veku 94 rokov zomrel náš milovaný klient a obľúbený divadelný a filmový herec John Nettleton.

“Zostala po ňom manželka Deirdre, tri deti a päť vnúčat.”

Zamestnaný herec našiel úspech aj v ďalšej politickej úlohe, keď hral konzervatívneho poslanca Sira Stephena Baxtera v britskom sitcome The New Statesman, po boku komika Rika Mayalla.

Počas svojej sedemdesiatročnej kariéry si zahral v mnohých televíznych seriáloch, ako napríklad policajné seriály Z Cars a Walk A Crooked Mile, miniséria Brideshead Revisited, spoof soap opera Brass, súdna dráma Rumpole Of The Bailey a dlhoročná sci-fi Doctor Who.

Jeho filmová práca zahŕňala film A Man For All Seasons z roku 1966, East Of Ipswich z roku 1987, ktorého scenár napísala hviezda Monty Pythonu Sir Michael Palin, a adaptáciu Olivera Twista z roku 2005.

Nettleton sa jednorazovo objavil v mnohých populárnych televíznych seriáloch, ako napríklad v detektívnych drámach Midsomer Murders a Foyle’s War, Upstairs, Downstairs, The Bill, Tales Of The Unexpected a v dlhoročnom lekárskom seriáli Casualty.

Naposledy sa v televízii predstavil v roku 2008 v komediálnej dráme Kráľovstvo po boku herca a komika Stephena Frya.

Mimo televízie a filmu účinkoval v mnohých predstaveniach pre Royal Shakespeare Company a Old Vic, ako aj v hre Harleyho Granville-Barkera The Voysey Inheritance a v adaptácii hry The Wind In The Willows v Národnom divadle.

Nettleton sa narodil 5. februára 1929 v Lewishame v Londýne. V roku 1954 sa oženil s hereckou kolegyňou Deirdre Dooneovou a mali spolu tri deti.

Zanechal po sebe manželku, deti a päť vnúčat.

zdroj: yahoo.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…