The map, 2013, based on 1.1 billion users

V piatok zatiaľ neznámy útočník napadol a dobodal britského konzervatívneho poslanca Davida Amesa. Neskôr v nemocnici zraneniam podľahol aj napriek maximálnemu úsiliu zdravotníkov.

Podľa Sky News k útoku došlo v Leigh-on-Sea, východne od Londýna, keď sa politik stretol s voličmi vo volebnom obvode Southend West, ktorý Amess zastupuje v parlamente od roku 1997.

Útok v piatok potvrdila kancelária poslanca. Amessov zdravotný stav bol dlho nejasný. Šesťdesiatročný politik utrpel niekoľko bodných rán a na mieste mu poskytli prvé ošetrenie.

Motív útoku ani totožnosť páchateľa zatiaľ nie sú známe. Podľa Sky News polícia v súvislosti s útokom zatkla jednu osobu. Je to 25-ročný muž.

Amess patril k dlhodobým a hlasným odporcom zotrvania Británie v Európskej únii a zapojil sa do kampane za brexit.

“Vášnivo veril v túto krajinu a jej budúcnosť. Stratili sme skvelého verejného činiteľa, veľmi obľúbeného priateľa a kolegu,” povedal britský konzervatívny premiér Boris Johnson. “Po takmer 40 rokoch nepretržitej služby obyvateľom Essexu a celej Británie ho zabili priamo v jeho vlastnom okrese,” zdôraznil premiér a pripomenul, že Amess počas svojej kariéry zákonodarcu pomohol mnohým ľuďom a presadil zákony na ochranu zdravia ľudí a zvierat. Premiér Johnson sa vyjadril neskôr ako ostatní politici, pretože sa vracal z pracovnej cesty v Bristole.

Problém trestnej činnosti páchanej nožom je na niektorých miestach v Británii veľmi závažný. Nie je to prvýkrát, čo sa stali terčom útoku politici. V januári 2000 vtrhol do kancelárie liberálneho poslanca Nigela Jonesa muž ozbrojený japonským mečom. Jonesov asistent Andy Pennington útok neprežil.

zdroj: dailymail.co.uk, sky news

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…