The map, 2013, based on 1.1 billion users

V piatok zatiaľ neznámy útočník napadol a dobodal britského konzervatívneho poslanca Davida Amesa. Neskôr v nemocnici zraneniam podľahol aj napriek maximálnemu úsiliu zdravotníkov.

Podľa Sky News k útoku došlo v Leigh-on-Sea, východne od Londýna, keď sa politik stretol s voličmi vo volebnom obvode Southend West, ktorý Amess zastupuje v parlamente od roku 1997.

Útok v piatok potvrdila kancelária poslanca. Amessov zdravotný stav bol dlho nejasný. Šesťdesiatročný politik utrpel niekoľko bodných rán a na mieste mu poskytli prvé ošetrenie.

Motív útoku ani totožnosť páchateľa zatiaľ nie sú známe. Podľa Sky News polícia v súvislosti s útokom zatkla jednu osobu. Je to 25-ročný muž.

Amess patril k dlhodobým a hlasným odporcom zotrvania Británie v Európskej únii a zapojil sa do kampane za brexit.

“Vášnivo veril v túto krajinu a jej budúcnosť. Stratili sme skvelého verejného činiteľa, veľmi obľúbeného priateľa a kolegu,” povedal britský konzervatívny premiér Boris Johnson. “Po takmer 40 rokoch nepretržitej služby obyvateľom Essexu a celej Británie ho zabili priamo v jeho vlastnom okrese,” zdôraznil premiér a pripomenul, že Amess počas svojej kariéry zákonodarcu pomohol mnohým ľuďom a presadil zákony na ochranu zdravia ľudí a zvierat. Premiér Johnson sa vyjadril neskôr ako ostatní politici, pretože sa vracal z pracovnej cesty v Bristole.

Problém trestnej činnosti páchanej nožom je na niektorých miestach v Británii veľmi závažný. Nie je to prvýkrát, čo sa stali terčom útoku politici. V januári 2000 vtrhol do kancelárie liberálneho poslanca Nigela Jonesa muž ozbrojený japonským mečom. Jonesov asistent Andy Pennington útok neprežil.

zdroj: dailymail.co.uk, sky news

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…