Komik a herec Gilbert Gottfried zomrel v utorok vo veku 67 rokov. Objavil sa vo filmoch Kto to hovorí 2 a Ten chlapec je postrach. Svoj legendárny hlas prepožičal papagájovi Jagovi vo filme Aladin.

“So zlomeným srdcom oznamujeme, že po dlhej chorobe zomrel náš milovaný Gilbert Gottfried,” oznámila rodina populárneho herca a komika na Twitteri. Trpel myotonickou dystrofiou typu 2, dedičnou svalovou poruchou. Aj to spôsobilo jeho smrť, povedal Gottfriedov dlhoročný priateľ Glenn Schwartz pre časopis People.

Gilbert Gottfried sa preslávil svojím vysokým hlasom. Požičal ho napríklad papagájovi Jagovi v rozprávke Aladin. Zahral si aj vo filmoch Kto to hovorí 2, Všetky cesty vedú do hrobu, Jack a fazuľový stonok, Policajt v Beverly Hills 2 a Ten chlapec je postrach.

“Okrem toho, že bol najikonickejším hlasom komediálnej scény, bol Gilbert skvelým manželom, bratom, priateľom a otcom dvoch malých detí,” napísala rodina. “Hoci je dnes pre nás všetkých smutný deň, prosím, smejte sa na jeho počesť čo najhlasnejšie,” požiadala ho.

Gottfried sa narodil v New Yorku a ako 15-ročný začal vystupovať ako stand-up komik. Potom sa objavil v Saturday Night Live a v The Howard Stern Show.

V roku 2007 sa oženil s Darou Kravitz. Mal s ňou 14-ročnú dcéru Lily a 12-ročného syna Maxa.

zdroj: people.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…