Vo veku 89 rokov zomrel George R. Robertson, kanadský herec známy najmä vďaka úlohe zábavného náčelníka Henryho J. Hursta v šiestich filmoch Policajnej akadémie.

Rodina potvrdila jeho úmrtie v Sunnybrook Health Sciences Centre 29. januára v nekrológu. Bol opísaný ako “manžel, otec, starý otec, herec, spisovateľ, maliar [a] humanitárny pracovník” a rodina napísala, že “zanecháva dedičstvo mnohých úspechov”, z ktorých mnohé možno pripísať jeho dlhej filmovej a televíznej kariére.

Robertson sa narodil 20. apríla 1933 v Bramptone v Ontáriu a svoju hereckú kariéru začal na divadelných doskách, potom si zahral malé úlohy vo viacerých televíznych seriáloch vrátane FBI, Najsmrtonosnejšia hra a Cool Million. Ale až keď dostal úlohu v klasickom seriáli z 80. rokov Policajná akadémia po boku hviezd Steva Guttenberga, Kim Cattrallovej a zosnulého Bubbu Smitha, prišiel jeho veľký zlom. Film mal obrovský komerčný úspech a v rokoch 1985 až 1989 sa dočkal ďalších piatich pokračovaní.

Po skončení filmovej série Robertson pokračoval v účinkovaní v niekoľkých televíznych filmoch a seriáloch, ako napríklad Cesta k 11. septembru, Dokumenty Pentagonu a Nedele u Tiffanyho. V rokoch 1989 – 1994 mal tiež pravidelnú úlohu v dramatickom seriáli E.N.G., ktorý vysielala televízia CTV. Herecké úlohy prijímal až do roku 2017, pričom jeho poslednými dvoma titulmi boli Crossfire v roku 2016 a Cradle to Grave v roku 2017.

Robertson počas svojej kariéry nazbieral približne 80 hereckých titulov a podľa jeho rodiny mu Kanadská vysielacia spoločnosť v roku 1993 udelila cenu Margaret Collierovej.

Napriek dlhej filmovej kariére jeho rodina poznamenala, že “najdôležitejšie ciele dosiahol tým, že pomáhal iným”. Uviedli, že po účinkovaní v úlohe náčelníka Hursta v Policajnej akadémii využil svoju rolu na to, aby sa prihovoril mládeži na stredných školách po celej Kanade ako veľvyslanec UNICEF – tento čin mu nakoniec v roku 1990 vyniesol cenu Dannyho Kaye pre UNICEF v Kanade za mimoriadny prínos. Pomohol tiež vyzbierať peniaze pre sirotinec v thajskom Chiang Mai, keď prešiel 529 kilometrov (viac ako 328 míľ).

Robertson bol športovcom aj predtým, než sa stal hercom, na strednej škole hrával hokej aj futbal a jeho rodina uviedla, že v neskorších rokoch sa začal venovať inému druhu umenia: maľovaniu a písaniu.

Zostala po ňom 61-ročná manželka Adele, dve dcéry Sarah a Ellen, ako aj niekoľko vnúčat. Smútočný obrad sa bude konať v marci.

zdroj: people.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…