Vo veku 80 rokov zomrela herečka Yvette Mimieux. Hviezda filmov zo 60. rokov, ktorú si fanúšikovia môžu pamätať zo sci-fi filmu Stroj času, zomrela v utorok ráno v spánku. Smutnú správu potvrdil zástupca rodiny.

Mimieuxová oslávila 8. januára 80. narodeniny. V stredu však zástupca rodiny oznámil, že herečka v utorok ráno zomrela. Podľa portálu Deadline zomrela v spánku.

Táto americká hviezda sa narodila v roku 1942 v Kalifornii. Preslávila sa v 60. rokoch, keď sa objavila v romantickom filme Where the Boys Are.

Najviac ju však preslávila filmová adaptácia románu H. G. Wellsa Stroj času. Vo filme si zahrala úlohu Weeny po boku Roda Taylora. Nakrútila aj niekoľko ďalších filmov, napríklad Diamantová hlava a Hračky na pôde. Počas svojej kariéry bola trikrát nominovaná na Zlatý glóbus.

Podľa médií bola tiež prvou osobou v americkej televízii, ktorá ukázala svoj pupok. Stalo sa to v seriáli Dr. Kildare, kde sa mihla v dvoch epizódach.

S herectvom sa rozlúčila v roku 1992 úlohou v seriáli Lady Boss. Svoje súkromie si vždy starostlivo strážila. “Rozhodla som sa, že nechcem viesť verejný život. Keď ma časopisy chceli začať fotiť, ako pripravujem sendvič pre manžela, povedala som nie,” povedala Mimieuxová v roku 1979.

zdroj: deadline.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…