Dňa 24. apríla 2023 zasiahla smutná správa umelecký svet. Legendárny porotca tanečných súťaží Len Goodman zomrel vo veku 78 rokov po dlhom boji s rakovinou kostí. Goodman bol obľúbeným porotcom britskej tanečnej šou Strictly Come Dancing a americkej verzie Dancing With the Stars.

Len Goodman naposledy vydýchol v sobotu v britskom hospici v Tunbridge Wells v Kente, obklopený svojou rodinou. Jeho úmrtie potvrdil jeho manažér a informoval o tom portál BBC.

Goodman bol známy svojim humorom a láskavými kritikami, čo ho robilo obľúbeným medzi divákmi. V britskej šou Strictly Come Dancing pôsobil ako hlavný porotca od jej začiatku v roku 2004 až do roku 2016. Okrem toho účinkoval aj v americkej verzii Dancing With the Stars od roku 2005 do roku 2022.

Jeho tanečná kariéra sa začala, keď mal 19 rokov. Neskôr sa stal majstrom Veľkej Británie a po ukončení tanečnej kariéry sa venoval profesionálnemu rozhodcovaniu a učeniu. Goodman bol držiteľom ceny Carla Alana za výnimočný prínos v oblasti tanca a vlastnil tanečnú školu Goodmanova akadémia v britských mestách Dartford v Kent.

zdroj: bbc.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…