Vo veku 73 rokov zomrel škótsky gitarista a skladateľ Ricky Gardiner, ktorý účinkoval na štúdiových albumoch Low od Davida Bowieho a Lust for Life od Iggyho Popa; oba vyšli v roku 1977.

Producent Tony Visconti to oznámil na sociálnych sieťach s tým, že mu to oznámila Gardinerova manželka. Gardinera, ktorému diagnostikovali Parkinsonovu chorobu, označil za “gitarového génia”.

Narodil sa v roku 1948 v Edinburghu a jeho prvou významnou kapelou bola progrocková skupina Beggars Opera, ktorá vznikla v roku 1969. Počnúc albumom Act One v nasledujúcom roku nahral s touto skupinou šesť albumov, ktoré sa stali kultovými v celej Európe, najmä v Nemecku.

Bol pozvaný, aby hral na gitaru na sólovom albume Inventory Tonyho Viscontiho, a Visconti mu navrhol, aby účinkoval na albume Low Davida Bowieho – Bowie ho potom pozval, aby sa v roku 1977 pridal k nahrávaniu na zámku neďaleko Paríža, neskôr sa presunul do štúdií Hansa v Berlíne. Gardiner hral na sólovú gitaru v prvej polovici albumu, vrátane veselej, rozmarnej sólovej linky v skladbe Sound and Vision, fanfárového riffu pre úvodnú skladbu Speed of Life a kozmického sóla v skladbe Always Crashing in the Same Car.

zdroj: nypost.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…