Vo veku 73 rokov zomrel škótsky gitarista a skladateľ Ricky Gardiner, ktorý účinkoval na štúdiových albumoch Low od Davida Bowieho a Lust for Life od Iggyho Popa; oba vyšli v roku 1977.

Producent Tony Visconti to oznámil na sociálnych sieťach s tým, že mu to oznámila Gardinerova manželka. Gardinera, ktorému diagnostikovali Parkinsonovu chorobu, označil za “gitarového génia”.

Narodil sa v roku 1948 v Edinburghu a jeho prvou významnou kapelou bola progrocková skupina Beggars Opera, ktorá vznikla v roku 1969. Počnúc albumom Act One v nasledujúcom roku nahral s touto skupinou šesť albumov, ktoré sa stali kultovými v celej Európe, najmä v Nemecku.

Bol pozvaný, aby hral na gitaru na sólovom albume Inventory Tonyho Viscontiho, a Visconti mu navrhol, aby účinkoval na albume Low Davida Bowieho – Bowie ho potom pozval, aby sa v roku 1977 pridal k nahrávaniu na zámku neďaleko Paríža, neskôr sa presunul do štúdií Hansa v Berlíne. Gardiner hral na sólovú gitaru v prvej polovici albumu, vrátane veselej, rozmarnej sólovej linky v skladbe Sound and Vision, fanfárového riffu pre úvodnú skladbu Speed of Life a kozmického sóla v skladbe Always Crashing in the Same Car.

zdroj: nypost.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…