Žijeme veľmi zrýchleným tempom a občas zabúdame na seba. Je potrebné, aby sme si nejakým spôsobom obnovili našu energiu  a joga je ten najlepší spôsob. Jedná sa o komplexné cvičenie, ktorého cieľom je posilnenie fyzickej aj psychickej funkcie organizmu.

Pozícia kobry je jedna z najpopulárnejších v joge. Keď ju budete každý deň vykonávať, postupne budete cítiť prílev energie, zvládnete prekonať stres a navyše si obnovíte emocionálnu rovnováhu. Táto pozícia stabilizuje hormóny nášho tela, znižuje tvorbu stresových hormónov a zvyšuje hladinu hormónov radosti. Depresia a úzkosť vás obídu.

Ďalej zlepšuje prácu obličiek, zažívacieho traktu, posilňuje brušné svaly a pozitívne ovplyvňuje reprodukčnú funkciu u mužov a žien. Najsilnejší účinok pozície kobry spozorujete na chrbtici a svaloch chrbta. Pomôže vám napraviť posunuté stavce, natiahnuť chrbticu, zvýšiť jej pružnosť a upraviť správne držanie tela.

Joga je pre chrbát najlepší doktor.

1. Ľahnite si na brucho, tvárou dole, nohy spojte dokopy a položte ruky pod ramená dlaňami nadol.

2. S nádychom zdvíhajte hrudník a ohýbajte chrbát. Ruky dvihnite dohora, skúste vydržať bez nich.

3. Keď dosiahnete maximálny ohyb, temeno potiahnite nahor a môžete sa podoprieť rukami. Narovnajte nohy, ramená a zadok. Vykonajte ešte niekoľko dychových cyklov.

4. Pozíciu kobry môžete vylepšiť tak, že hlavu budete striedavo otáčať doľava a doprava, akoby ste sa chceli pozrieť na chodidlá vzadu. Pozitívne tým ovplyvňujete krčnú chrbticu. Potom sa pomaly položte opäť na zem a uvoľnene ležte.

Tomuto cvičeniu by sa však mali vyhýbať gravidné ženy a ľudia s poranenou chrbticou. Joga nám pomáha zabúdať na negatívne myšlienky a napĺňa nás dobrou náladou. Bol tento článok pre vás užitočný? Nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi.  

ZDROJ takprosto.cc

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…