Medicína vie niekedy prekvapiť. Hlavne ak ide o prípad, kde nepomôžu žiadne lieky či operácia a zostáva už len odhodlanie, viera, vytrvalosť a dúfanie lekárov. To bolo aj v prípade tohto umierajúceho chlapca.

Nebyť tridsiatich lekárov a zdravotných sestier, ktorí sa nevzdávali, tak by tento chlapček neprežil. Chlapec bol privezený do nemocnice v Číne s akútnym zlyhávaním srdca. Stav sa mu postupne veľmi zhoršoval, a preto lekári v miestnej nemocnici uvažovali nad presunom chlapčeka do modernejšej nemocnice v Šanghaji.

Na to však nebol čas, pretože na druhý deň ráno jeho tlak rapídne klesal a srdce sa mu čoraz viac spomaľovalo.

Lekári sa teda spojili s odborníkmi zo Šanghaja, aby im dodali prístroje na akútne okysličovanie krvi. Medzi tým, ako k ním tento prístroj poslali sa však chlapcovi srdce zastavilo. Lekári a zdravotné sestry sa ale nevzdávali a päť hodín sa pri ňom striedali a vykonávali kardiopulmonálnu resuscitáciu.

Práve kvôli týmto viac ako 30-tisíc stlačení jeho hrudného koša, ktoré vykonali títo ochotní a odhodlaní lekári plní viery, udržali chlapca pri živote až kým sa k ním nedostal prístroj, na ktorý čakali.

„Nemohli sme to vzdať. Museli sme urobiť všetko, aby sme dieťa zachránili. Teraz je už najdôležitejšie to, aby sa čo najrýchlejšie zotavil.“ Povedal ošetrujúci lekár Dr. Li Yamin.

ZDROJdailymail.co.uk

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…