Vo veku 66 rokov zomrel Clarence Gilyard Jr., herec známy najmä ako počítačový hacker Theo vo filme Smrtonosná pasca a námorný letecký dôstojník Marcus “Sundown” Williams vo filme Top Gun.

Jeho úmrtie oznámila v pondelok vo svojom vyhlásení Nevadská univerzita v Las Vegas (UNLV), kde pôsobil ako docent na Vysokej škole výtvarných umení.

“Profesor Gilyard bol majákom svetla a sily pre všetkých okolo seba,” uviedla vo vyhlásení vedúca katedry filmu UNLV Heather Addisonová. “Vždy, keď sme sa ho opýtali, ako sa má, radostne vyhlásil, že je ‘blažený! Ale my sme skutočne tí, ktorí boli požehnaní, že sme mohli byť toľko rokov jeho kolegami a študentmi. Milujeme ťa a budeš nám veľmi chýbať, profesor G!”

Podľa časopisu Variety sa pán Gilyard narodil 24. decembra 1955 v Moses Lake v štáte Washington. Pred začiatkom svojej hereckej kariéry strávil pán Gilyard rok na Akadémii vzdušných síl USA ako kadet. Neskôr získal bakalársky titul v odbore herectvo na Kalifornskej štátnej univerzite.

Herec v 80. rokoch minulého storočia hosťoval v mnohých seriáloch. Pán Gilyard debutoval ako Sundown vo filme Top Gun a zahral si teroristického počítačového experta Thea vo filme Smrtonosná pasca.

Potom pán Gilyard získal úlohu v televíznom seriáli Matlock a objavil sa v 85 epizódach tohto seriálu. Zo seriálu odišiel v roku 1993, aby si zahral v kriminálnom seriáli Walker, Texas Ranger.

Podľa informácii umelec podľahol dlhotrvajúcej chorobe.

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…