The map, 2013, based on 1.1 billion users

Bez očkovania detí sa kolektívna imunita pravdepodobne nestane. Podľa tlačovej agentúry DPA to vyplýva z vyhlásenia Nemeckej imunologickej spoločnosti (DGfl).

Podľa odborníkov z nemeckého Inštitútu Roberta Kocha (RKI) by sa v záujme úspešného boja proti obávanému variantu delta koronavírusu malo zaočkovať 90 percent ľudí starších ako 60 rokov a najmenej 85 percent populácie vo veku 12 až 59 rokov. Podľa nemeckých odborníkov bez očkovania detí nedosiahneme kolektívnu imunitu.

“Ak sa táto miera očkovania dosiahne včas, zdá sa nepravdepodobné, že by v nadchádzajúcom jesennom a zimnom období vypukla štvrtá vlna epidémie koronavírusu,” uvádza sa v dokumente RKI.

Donedávna sa aj medzi odborníkmi hovorilo o 70-percentnej zaočkovanosti. Nemeckí vedci to však teraz vyvracajú.

“Zvyčajne sa predpokladá, že kolektívna imunita je dosiahnutá, keď je 60 až 70 percent populácie chránených proti patogénu. To však predpokladá, že sa patogén u týchto ľudí nemôže rozmnožiť,” povedal v utorok pre denník Funke viceprezident DGfl Reinhold Först.

Podľa Funkeho to nie je prípad koronavírusu SARS-CoV-2. Ľudia ju môžu prenášať, aj keď sami nie sú chorí alebo boli očkovaní. Najzávažnejšie je to v prípade variantu delta.

“Je oveľa nákazlivejšia a často napáda deti a dospievajúcich. Ak táto skupina nebude zaočkovaná, nezískame kolektívnu imunitu,” vysvetlil Föster.

Nemecký Stály výbor pre očkovanie (STIKO) zatiaľ nevydal odporúčanie na všeobecné očkovanie detí od 12 rokov. Vakcína covid-19 zatiaľ nebola schválená pre deti mladšie ako 12 rokov.

zdroj: DPA

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…