Herečka Ivana Hloužková zomrela vo veku 62 rokov. Počas svojej kariéry bola dlhoročnou členkou brnenského Divadla Husa na provázku a získala niekoľko divadelných cien.

Hloužková bola uznávanou a ocenenou herečkou. Získala dve ceny Alfréda Radoka, cenu divadelnej kritiky a cenu mesta Brna. Informáciu o Hloužkovej úmrtí potvrdila pre ČTK hovorkyňa divadla Nikol Hlávková.

„Dnes ráno nás opustila blízka z najbližších, naša nenahraditeľná kolegyňa a priateľka Ivana Hloužková. Čas sa zdá zastaviť. Ako dýchať, nájsť slová? Naša láska a myšlienky plné vďaky za spoločný čas letia v týchto minútach za Tebou, Ivanko. Nech Ťa dostihnú v pokoji. Hlbokú sústrasť celému Tvojmu rodu a všetkým, ktorým si bola – a napriek všetkému zostávaš – blízko,“ napísala skupina na svojom Facebooku.

S „Provázkem“ spojila Hloužková prakticky celú hereckú kariéru, príležitostne natáčala aj filmy, televízne a rozhlasové programy. Účinkuje napríklad v seriáli Dobré ráno, Brno!, ktorý v minulých týždňoch vysielala Česká televízia. Hrala aj vo filmoch Poslední leč, Nuda v Brne alebo Můj strýček Archimedes.

Ceny Alfréda Radoka získala za rolu Maryši a neskôr za ztvárnenie fotografa Miroslava Tichého v inscenácii Tichý Tarzan. Cenu divadelnej kritiky jej vynesla postava Emmi v inscenácii Strach jesť dušu v brnenskej Redute. Cenu mesta Brna získala za rok 2021 v kategórii dramatické umenie.

„Ivana Hloužková sa zaradila k originálnym brnenským hereckým osobnostiam, ich umenie aj povesť siaha ďaleko za hranice mesta a regiónu a zaslúžia si obdiv aj ocenenie,“ zdôvodnilo vedenie mesta udelenie ceny.

Rodáčka z Valtíc na Břeclavsku získavala prvotné profesionálne scénické skúsenosti v Divadle Petra Bezruče v Ostrave.

Na Provázku sa začala objavovať od začiatku 80. rokov, ztvárnila desiatky postáv, vrátane tých hlavných. K posledným nastudovaným inscenáciám patrí Chazarský slovník v Huse na provázku a Kto zostrelil anjela v Divadle Bolka Polívky.

 

zdroj: Divadlo Husa na provázku

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…