Práve sa stalo

Najmenej štyria ľudia zahynuli pri požiari, ktorý v sobotu večer zachvátil známu iránsku väznicu Evin po stretoch väzňov s bezpečnostnými silami, a ďalších viac ako 60 osôb utrpelo zranenia.

“Zloduchovia a zločinci zapálili sklad väzenských odevov, čo spôsobilo požiar vo väznici Evin,” povedal úradník. “Situácia je teraz pod dôkladnou kontrolou a vo väznici je pokoj, zatiaľ čo hasiči požiar hasia.”

Justičná tlačová agentúra v nedeľu dodala, že štyria väzni – ktorých totožnosť nebola zverejnená – boli odsúdení za krádež a zomreli v dôsledku nadýchania sa dymu, zatiaľ čo ďalší štyria zostali v kritickom stave.

Agentúra uviedla, že niektorí väzni, ktorí boli obvinení z “nebezpečných a násilných trestných činov”, sa márne pokúšali utiecť z väznice, v ktorej sú umiestnení demonštranti zatknutí počas rozsiahlych protestov a politickí väzni.

Videá a fotografie v miestnych médiách ukazovali oheň a dym stúpajúci z väznice. Vo väznici Evin sú zadržiavaní aj cudzinci vrátane Američanov a Európanov. Podľa úradov bolo počas protestov zatknutých najmenej deväť cudzincov.

Štátna televízia potvrdila, že zomrelo viac ako 40 demonštrantov, ale Amnesty International uviedla, že mŕtvych je najmenej 144 vrátane 23 detí.

Hoci sa v posledných dňoch zdá, že demonštrácie sa v porovnaní s týždeňom predtým zmiernili, analytici varujú, že ďalšie zabíjanie by mohlo nepokoje vystupňovať.

Správy o tom, že minulý týždeň bola v severozápadnom meste Ardabil zabitá tínedžerka, vyvolali nový hnev. Úrady tieto správy popreli.

Ali Daei, bývalá futbalová hviezda z tohto regiónu, povedal, že mlčanie o protestoch spôsobilo ďalšie násilie vrátane smrti dievčaťa v Ardabilu.

“Toto mlčanie má na svedomí ďalšie úmrtia a každý deň prichádza k novej strate,” napísal v sobotu na Instagrame.

zdroj: ft.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…