Smutnú správu o úmrtí významného slovenského výtvarníka Erika Bindera potvrdila jeho rodina. Tento významný umelec, ktorý patril ku kľúčovým osobnostiam slovenskej umeleckej scény, náhle odišiel vo veku 49 rokov.

Binder, narodený v roku 1974 v Hnúšti-Likieri, študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a na Akadémii výtvarných umení v Prahe. Od roku 2000 mal takmer päťdesiatku samostatných výstav na Slovensku, v Česku, Srbsku, Holandsku, Taliansku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Francúzsku, Švajčiarsku, Nemecku a v USA. Bol tiež súčasťou ďalšej desiatky skupinových výstav.

Jeho posledná výstava v Slovenskej národnej galérii (SNG) bola výnimočná. Previedol divákov labyrintom svojho vlastného života a tvorby. „Binderov program je mnohovrstevnatý a obsahuje prácu so všetkými médiami od maľby, grafiky, autonómnej aj denníkovej kresby, inštalácie a objektov až po video a intermediálne performancie,” uviedla Klára Hudáková, manažérka pre publicitu SNG.

Erik Binder odišiel nečakane, za sebou zanechal zdrvených priateľov, kolegov, fanúšikov. Príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa. Jeho odchod je veľkou stratou pre slovenskú umeleckú scénu.

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…