Celá rodina smúti. Počas víkendu sa k tragickej smrti generála Milana Lučanského († 51) vyjadrili manželka Martina aj syn.

“Z ich slov cítiť veľký žiaľ za milovanou hlavou rodiny, ktorú by mal v najbližších dňoch čakať pohreb. Po smrti príslušníkov policajného zboru je zvykom, že ich sprevádzajú aj oficiálne pocty ako zahalenie rakvy do štátnej vlajky či postavenie čestnej stráže ku katafalku.” uvádza Nový Čas

Generála Milana Lučanského nečaká pohreb za účasti štátu. V prípade zosnulých príslušníkov policajného zboru je prípustné, že sú súčasťou rozlúčky aj oficiálne akty vrátane zahalenia rakvy do štátnej vlajky či postavenie čestnej stráže, sprievod rakvy čestnou jednotkou a skončenie obradu hymnou.

Zákon však myslí aj na prípady, keď príslušník policajného zboru spácha samovraždu, informoval  Nový čas „V tejto súvislosti je potrebné poukázať na ustanovenie § 71 ods. 2 tohto zákona, podľa ktorého sa tieto pocty upravené v § 76 neposkytujú policajtovi alebo bývalému policajtovi, ktorý bol poberateľom dôchodku z výsluhového zabezpečenia a zomrel v dôsledku sebapoškodenia. Minister vnútra vyslovil úprimnú ľútosť a sústrasť pozostalým,“ povedala denníku Nový čas Barbora Túrosová z ministerstva vnútra.

zdroj: novycas.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…