Žanna Samsonová, 39-ročná blogerka o surovej strave zo Zelenodolska, alebo Zanna D’art, ako sa sama nazývala na sociálnych sieťach, zomrela na vyčerpanie alebo infekciu na detoxikačnej klinike v Malajzii. 

Žena posledných 17 rokov cestovala do rôznych ázijských krajín, kde sa venovala joge, duchovným praktikám a propagovala odriekanie mäsa. Na svojom malom blogu s 8 tisíc odberateľmi pravidelne hovorila najprv o výhodách vegánstva, potom – o surovej strave a zdieľala najrôznejšie recepty z ovocia, zeleniny a semien. Je známe, že Žanna študovala na Kazaňskom kultúrnom inštitúte, potom sa presťahovala do Moskvy. Nie je známe, pre koho pracovala, čo robila a prečo sa náhle rozhodla zmeniť svoj život a začala putovať po svete.

Súdiac podľa Jeanninho blogu, precestovala Indiu, Kambodžu, Srí Lanku, Mexiko a niekoľko rokov žila a pracovala v Thajsku. A všade, kde hľadala samu seba, veľa písala o duchovnom raste a poznávaní sveta. Blogerka vymýšľala a realizovala najrôznejšie raw food recepty, chválila sa khinkali z lyofilizovanej kokosovej dužiny a orechovej paštéty, cuketovými cestovinami a hamburgermi s buchtami z červenej repy. Zároveň napísala, že ona sama už dávno takéto jedlo neje – uprednostňuje zeleninu a ovocie v čistej podobe, bez korenín, oleja a akýchkoľvek prísad. A vodu nepije už viac ako 6 rokov – úplne prešla na ovocné a zeleninové šťavy.

V minulom roku Jeanne pracovala v jednej z kaviarní so surovou stravou v Thajsku, a keď odišla niekam inam, ponúkla svojim predplatiteľom, aby sa naučili jej kuchárske zručnosti online, na jej autorských kurzoch, ktoré stoja 5000 rubľov za 5 dní školenia. Súdiac podľa nadšených komentárov sa našli kupci jej vedomostí. Jeanne snívala o tom, že si raz otvorí vlastnú kaviareň niekde v Ázii, veľa rozprávala o výhodách niektorých druhov ovocia, sľubovala, že pre všetkých návštevníkov bude pripravovať špeciálne smoothies. Snívala aj o tom, že napíše vlastnú knihu s receptami pre ľudí, ktorí jedia surovú stravu.

V jednom zo svojich príspevkov Zhanna priznala, že sa viac ako 10 rokov stravuje surovou stravou a v rôznych obdobiach praktizovala aj suchý pôst – úplné odmietanie akéhokoľvek jedla a tekutín. Keď sa v roku 2021 vrátila na šesť mesiacov do Ruska, ochorela na koronavírus a viac ako 10 dní držala suchý pôst.

Žanna milovala svoj netradičný životný štýl, považovala sa za mimozemšťanku z inej planéty, nie ako ostatní ľudia. Návšteva vo vlasti bola pre ňu ťažká, nevedela si nájsť stravu, dlho sedela len na ananásovom džúse a písala, že jej životný štýl v Rusku “neprijali” a “považovali ho za nenormálny”.

Jeanne vo svojich príspevkoch opakovane uvádza, že sa cíti silná, živá a mladá a že tajomstvom jej mladosti vo veku takmer 40 rokov je spôsob stravovania. Jej sledovatelia ju zasypali komplimentmi, pričom si všímali, aké má krásne vlasy, dokonalú pleť a žiarivé oči. Tí, ktorí Žannu pozorovali v reálnom živote, hovoria o úplne inom dojme z tejto ženy.

– Bolo desivé sa na ňu pozerať, úprimne povedané, ruky mala ako moja dvanásťročná sestra, vychudnuté. Ale vždy bola veľmi veselá, ako dieťa, tešila sa, keď jej chválili varenie, stále niekde behala, fotila sa. Na človeka jej veľkosti bola veľmi pohyblivá a živá. Všetkých nových ľudí v skupine sa pýtala, koľko si myslia, že má rokov. Všetci sme sa menej rozprávali, ona sa bavila, – povedala korešpondentovi 116.RU Žannina známa z Thajska, s ktorou boli v poslednom čase často v kontakte.

Žanna Samsonová zomrela 21. júla v Malajzii, kam, súdiac podľa informácií zverejnených na sociálnych sieťach jej známych, odišla na niekoľko dní na očistu tela. Na svoje zdravie sa nesťažovala, ale podľa fotografií v jej blogu možno vysledovať, že za posledný rok sa žena vzhľadovo veľmi zmenila. Z bacuľatých líc nezostalo ani stopy, úplne sa zmenila postava a bez tej štíhlej sa Jeanne stala skôr chodiacou kostrou. Začiatkom júla žena na svojom blogu urobila prehľad nezvyčajného ovocia a spomenula nejakú chorobu, kvôli ktorej je teraz nútená zvyšovať hladinu glukózy. Samozrejme, ovocím.Zároveň 9. júla Žanna napísala, že zbiera peniaze na letenku domov – k svojej matke – a poďakovala svojim priateľom a nasledovníkom za slová podpory, ktoré jej dodali silu na skoré uzdravenie.Príčinou smrti ženy bola údajne infekcia podobná cholere. Podľa ďalších informácií zomrela na vyčerpanie. Presné informácie nie sú známe nikomu z blogerkiných príbuzných – Žannino telo nebolo pre byrokratické prieťahy doručené do Kazane na pohreb už týždeň.

Napriek tomu, že Žanna Samsonová viedla svoj blog v angličtine a jej publikum bolo väčšinou zahraničné, jej krajania už stihli napísať do komentárov o jej odchode. Odberatelia sa rozdelili na dva tábory: jedni odsudzovali Žannu za jej spôsob stravovania a propagáciu surovej stravy, čo ju nakoniec priviedlo do hrobu. Iní ženu ľutovali a vyjadrovali ľútosť nad tým, že taká krásna, inteligentná a správne uvažujúca blogerka o zdravom životnom štýle tak skoro opustila túto smrteľnú zem.

“Nech je jej zem ovocnou šťavou. Je veľmi ťažké zmeniť názor na takýchto ľudí, väčšinou sa všetky ich argumenty viažu na dlhovekosť a duchovný rast. Oni aj keď už zomierajú, v mdlobách, všetci okolo nich dokazujú, že práve z nich vychádzajú trosky,” – napísala pod jeden z posledných príspevkov Jeanne.

“Jedenie syra s tým nemá nič spoločné! Je to smiešna nehoda, veľmi náhla smrť. Krásna nymfa s vlasmi morskej panny, bujarým zdravím a túžbou žiť. Chudák dievča,” pararelne sa vyjadril komentátor.

Od Žanninej matky, 63-ročnej Viery Samsonovej, sa korešpondent 116.RU dozvedel, že otázka prevozu tela ženy do Kazane sa konečne pohla dopredu a čoskoro sa vyrieši. Aspoň príbuzní zosnulej v to vkladajú veľké nádeje. Žannina matka si po smrti milovanej dcéry nenašla miesto a negatívne hodnotenie života a smrti jej dieťaťa je ako nôž v srdci.

– Prosím vás, nehovorte, že mala demenciu, píšte všetky tieto škaredé veci. Už je mŕtva, už odišla. Ľudia, prestaňte písať zlé veci, veľmi ma to bolí. Vybrala si túto cestu, bojovala som s ňou mnoho rokov…. Nepočúvala svoju mamu, je dospelá, rozhodla sa sama. Už je mŕtva, prečo písať zlé veci? Ľudia mi vnášajú špinavé ruky do duše, nerobia to zlé pre ňu, robia to zlé pre mňa.

 

zdroj: 116.ru

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…