Sara Fina len nedávno dovŕšila 30 rokov a spolu s manželom Matteom Bassinom vlastnila ovčiu farmu a bola matkou dvoch detí.

Našli ju bez známok života v jej dome na via Boves v Borgo San Dalmazzo. Našiel ju jej manžel, ktorý vyšiel v noci odhrnúť sneh. Lyžiarsky šampión pre ťažký smútok v rodine oznámil odstúpenie z etapy Svetového pohára v Kvitfjelli v Nórsku.

Maira Sara pochádzala z Cartignana v hornej časti údolia, bola aj obecnou radkyňou. Vyštudovala poľnohospodársky inštitút a patrila do historickej rodiny chovateľov dojníc frízskeho plemena. Odmalička pomáhala svojim rodičom Edoardovi a Daniele, s ktorými žila spolu so svojimi bratmi Raffaelom a Samuelom. S Matteom, Martiným bratom, zdieľal aj vášeň pre lyžovanie, ktorému sa venoval na súťažnej úrovni. V roku 2014 založil farmu na via Mazzini v Borgu, o dva roky neskôr sa k nemu pridala aj ona a pomáhala mu rozširovať chov oviec plemena Sambucana. Viac ako 250 kusov, ktoré v lete presúva na pastviny Limone a Valasco nad Valdieri.

“V mene svojom i v mene obecnej samosprávy vyjadrujem hlbokú sústrasť. Sme nablízku jej manželovi, jej malým deťom, radcovi Bassinovi, našej šampiónke Marte a celej rodine. Je to strašná tragédia, celá obec sa zhromažďuje okolo bolesti tejto rodiny”. Ako uviedla starostka obce Borgo Roberta Robbioneová.

Sústrasť vyjadruje aj Fisi. “O nej Jej úsmev, jej vášeň pre beh na lyžiach, ktorú prevádzala najprv ako športovkyňa a potom ako trénerka. V mene výboru Západných Álp a provinčného výboru FISI v Cuneu chceme vyjadriť sústrasť a blízkosť rodine v tejto veľmi smutnej chvíli – píšu z federácie, ktorá sa zaoberá lyžovaním -. Piemontské lyžovanie stráca ďalšiu protagonistku na trati a ženu, ktorá dokázala najlepšie stelesniť hodnoty športu.” Týmito slovami komentujú náhle zmiznutie Sary Finy prezident Západoalpského výboru FISI Pietro Blengini a prezident Provinčného výboru FISI Cuneo Paolo Giordano.

“Naše úprimné a súcitné myšlienky – pokračujú Blengini a Giordano – smerujú k Sárinej rodine, jej manželovi Matteovi Bassinovi a švagrinej Marte, ktorej Sara darovala radosť stať sa otcom a tetou dvoch nádherných detí. V spomienkach sa vraciame k Sárinmu nasadeniu pri tréningoch a súťažiach vo farbách lyžiarskeho klubu Valle Maira a v poslednom čase k vášni, s akou odovzdával svoje technické skúsenosti a morálnu batožinu chlapcom z lyžiarskeho klubu Valle Stura, ktorých trénoval. Máme jej obrazy, keď ako mladá športovkyňa vydávala na pretekárskych tratiach zo seba to najlepšie, ale predovšetkým jej príklad dievčaťa, ktoré milovalo šport a život a ktoré s Matteom uskutočňovalo krásny životný projekt, žiaľ, tragicky prerušený osudom.”

 

zdroj: italy24.press

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…