The map, 2013, based on 1.1 billion users

Po veľkom výbuchu v centre Paríža bolo zranených 37 ľudí, z toho štyria vážne. Výbuch nastal v budove, v ktorej sa nachádzala škola dizajnu a sídlo katolíckeho vzdelávacieho systému na ulici Saint-Jacques v piatom obvode francúzskej metropoly.

Záchranári prehľadávajú trosky budovy, pričom sa predpokladá, že jedna osoba je stále nezvestná.

Podľa svedkov bol pred výbuchom cítiť silný zápach plynu.Miestny zástupca starostu Edouard Civel na sociálnych sieťach uviedol, že príčinou bol “výbuch plynu”.

Úrady však uviedli, že príčina výbuchu zatiaľ nebola stanovená. Parížska prokurátorka Laure Beccuauová po príchode na miesto uviedla, že prvé kontroly kamerových záznamov naznačujú, že k výbuchu došlo v budove, ktorá sa nachádza vedľa kostola Val de Grâce.

Budovu najprv zachvátil požiar, ktorý sa však neskôr podarilo dostať pod kontrolu, uviedol šéf parížskej polície Laurent Nunez. Oblasť bola uzavretá a na miesto udalosti sa dostavil minister vnútra Gérald Darmanin.

Jednu z dvoch nezvestných osôb našli v nemocnici, uviedol vo štvrtok prvý zástupca starostu Paríža Emmanuel Grégoire. Záchranári stále pátrajú po jednej ďalšej osobe. Oblasť, kde došlo k výbuchu, sa rozprestiera južne od Latinskej štvrte v parížskej štvrti na ľavom brehu, ktorá je obľúbená medzi turistami a známa svojou študentskou populáciou.

Jeden zo študentov Ecole des Mines na Boulevard Saint-Michel povedal pre Le Parisien: “Bol som pred Val de Grâce, počul som obrovský výbuch a videl som ohnivú guľu vysokú 20 alebo 30 metrov. A budova sa s obrovským hlukom zrútila. Cítil som plyn, ale trvalo mi niekoľko minút, kým som sa spamätal.”

Ďalší svedok, Antoine Brouchot, povedal BBC, že bol doma, keď počul “veľký výbuch”.

“Vystrčil som hlavu z okna a pozrel som sa smerom na Cochin [nemocnicu], potom som uvidel veľký oblak dymu, a keď som sa priblížil, bola tam budova, ktorá sa zrútila, a zatiaľ tam horí.”

zdroj: bbc.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…