Medzi piatimi potvrdenými obeťami tornáda na južnej Morave je podľa médií aj mladá tehotná Slovenka, dcéra známeho country speváka. Zomrela v obci Lužice pri Hodoníne.

Podľa slovenských spravodajských portálov nastávajúca matka zomrela po náraze do železnej konštrukcie. Bola zrejme mŕtva skôr, ako sa k nej dostali záchranári, informoval portál tvnoviny.sk.

Martina pochádzala z Prešova, ale žila v Českej republike. Bola dcérou známeho slovenského country speváka Františka Cmára zo skupiny Mloci. Skutočnosť, že mŕtva žena je skutočne jeho dcéra, potvrdil sám spevák, ktorý v tom čase cestoval na miesto tragédie.

Úmrtie Slovenky už oficiálne potvrdilo aj slovenské ministerstvo zahraničných vecí prostredníctvom svojho hovorcu. “Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok vyjadruje sústrasť pozostalej rodine,” uviedol hovorca ministerstva Juraj Tomaga.

Záchranári zatiaľ potvrdili päť obetí silných búrok a tornáda, ktoré vo štvrtok večer spustošili časti Břeclavska a Hodonínska. Stovky ľudí boli zranené a niektoré dediny boli značne poškodené besniacim živlom. Odborníci teraz zisťujú, akú silu malo tornádo. Nevylúčili, že by mohol byť najničivejší v novodobej histórii Českej republiky.

zdroj: tvnoviny.sk

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…