Medzi piatimi potvrdenými obeťami tornáda na južnej Morave je podľa médií aj mladá tehotná Slovenka, dcéra známeho country speváka. Zomrela v obci Lužice pri Hodoníne.

Podľa slovenských spravodajských portálov nastávajúca matka zomrela po náraze do železnej konštrukcie. Bola zrejme mŕtva skôr, ako sa k nej dostali záchranári, informoval portál tvnoviny.sk.

Martina pochádzala z Prešova, ale žila v Českej republike. Bola dcérou známeho slovenského country speváka Františka Cmára zo skupiny Mloci. Skutočnosť, že mŕtva žena je skutočne jeho dcéra, potvrdil sám spevák, ktorý v tom čase cestoval na miesto tragédie.

Úmrtie Slovenky už oficiálne potvrdilo aj slovenské ministerstvo zahraničných vecí prostredníctvom svojho hovorcu. “Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok vyjadruje sústrasť pozostalej rodine,” uviedol hovorca ministerstva Juraj Tomaga.

Záchranári zatiaľ potvrdili päť obetí silných búrok a tornáda, ktoré vo štvrtok večer spustošili časti Břeclavska a Hodonínska. Stovky ľudí boli zranené a niektoré dediny boli značne poškodené besniacim živlom. Odborníci teraz zisťujú, akú silu malo tornádo. Nevylúčili, že by mohol byť najničivejší v novodobej histórii Českej republiky.

zdroj: tvnoviny.sk

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…