The map, 2013, based on 1.1 billion users

Vegánka odsúdená za vraždu v prípade smrti svojho malého syna podvýživou si musí na rozsudok ešte chvíľu počkať.

38-ročná Sheila O’Learyová, ktorej rodina dodržiavala prísnu vegánsku diétu, bola v júni odsúdená za šesť obvinení – vraždu prvého stupňa, zneužívanie dieťaťa s priťažujúcimi okolnosťami, zabitie s priťažujúcimi okolnosťami, týranie dieťaťa a dva prípady zanedbávania starostlivosti o dieťa – v súvislosti so smrťou Ezru O’Learyho. Vynesenie rozsudku bolo v pondelok odložené na 15. augusta v okrese Lee na Floride.

Jej manžela Ryana Patricka O’Learyho čaká tento mesiac súdny proces na základe rovnakých obvinení. Vyšetrovatelia uviedli, že manželia im povedali, že rodina jedla len surové ovocie a zeleninu, hoci batoľa bolo kŕmené aj materským mliekom. Chlapec vážil len 17 libier (8 kg) a mal veľkosť sedemmesačného dieťaťa, uvádza sa v policajnej správe.

“Toto dieťa nejedlo. Bolo vyhladované na smrť viac ako 18 mesiacov,” povedala počas súdneho procesu Francine Donnorummová, šéfka oddelenia pre špeciálne obete na prokuratúre v okrese Lee.

Manželia mali ďalšie dve deti vo veku 3 a 5 rokov, ktoré boli tie

ž podvyživené, uviedli vyšetrovatelia. Štvrté dieťa bolo vrátené svojmu biologickému otcovi počas predchádzajúceho prípadu podvýživy vo Virgínii, vyplýva zo súdnych záznamov.

Jej právnik počas súdneho procesu ukázal fotografie O’Learyovej s jedným z jej detí, čím chcel dokázať, že im nikdy nechcela ublížiť.

“Vyzerá to ako matka, ktorá chce zabiť svoje dieťa?” povedal advokát Lee Hollander. “To, že sa to stalo, ešte neznamená, že spáchala trestný čin.”

Hollanderová požiadala o nový proces a uviedla, že k jej odsúdeniu viedli “chyby”. Ak sa tejto žiadosti vyhovie, povedala, že chce nového právnika, pričom v júli sudcovi povedala, že jej advokát ju neobhajoval tak, ako chcela.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…