Vo veku 74 rokov zomrel John Lawton, bývalý spevák skupín Lucifer’s Friend a Uriah Heep. Súčasní členovia Uriah Heep to v utorok oznámili na Facebooku. Spevák zomrel 29. júna. Podľa kapely sa to stalo náhle a nečakane.

“S hlbokým zármutkom oznamujeme zdrvujúcu a tragickú správu, že John Lawton náhle a úplne nečakane zomrel 29. júna 2021,” uviedli členovia Uriah Heep.

Podľa nich hudobník netrpel žiadnou chorobou, o to nepochopiteľnejší je tento incident. “Zomrel v tichosti so svojou manželkou po boku,” dodala kapela. Obrad sa bude konať v úzkom kruhu rodiny a blízkych.

Lawton sa narodil 11. júna 1946 v Halifaxe v Anglicku. Spolu s nemeckými hudobníkmi Dieterom Hornsom, Petrom Hechtom, Joachimom Rietenbachom a Petrom Hessleinom založil v Hamburgu skupinu Lucifer’s Friend.

Lucifer’s Friend na svojich prvých albumoch kombinovali hard rock s progresívnym rockom a kraut rockom. Lawton spieval so skupinou v rokoch 1970 až 1976, pričom sa do nej nakrátko vrátil v rokoch 1981 až 1982.

Naposledy sa do skupiny vrátil v roku 2014 a zostal jej členom až do svojej nečakanej smrti. Nahral s nimi napríklad ich debutový eponymný album a album Banquet.

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…