Vláda SR s platnosťou od soboty od 12:00 vyhlásila mimoriadnu situáciu. Súvisí to s hromadným prílevom cudzincov na územie Slovenskej republiky, ktorý spôsobuje ozbrojený konflikt na Ukrajine.
Návrh predložil na rokovanie vlády minister vnútra Roman Mikulec.
Cieľom je utvoriť podmienky na prijatie nevyhnutných opatrení na zamedzenie a zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na naše územie.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala zákon o niektorých opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine, ktorý v piatok schválila vláda a následne aj parlament. Obsahuje zmeny v zákone o civilnej ochrane obyvateľstve, zákone o azyle, zákone o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy a zákone o kybernetickej bezpečnosti.
Vyhlásenie mimoriadnej situácie z dôvodu hromadného prílevu cudzincov umožnila práve novela zákona o civilnej ochrane obyvateľstva. Vyhlásením mimoriadnej situácie sa tak môžu realizovať opatrenia hospodárskej mobilizácie pre zabezpečenie ubytovania, nevyhnutnú organizáciu dopravného a zdravotníckeho zabezpečenia, ako aj s tým súvisiace ukladanie pracovnej povinnosti.
ℹ️ VIAC o zmenách v zákonoch TU:
Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Slováci na toto veľký POZOR: Nebezpečný vírus v telefónoch! Ľudia kvôli tomu prišli o stovky eur

Vírus Joker sa objavil v niektorých mobilných aplikáciách. Môže ukradnúť nielen kontakty…

Známa rómska veštkyňa odhalila, čo čaká každé znamenie zverokruhu v roku 2022! Veľa z nich…

Rok 2021 sa niesol v znamení Ohnivého Kohúta. Bol rozumným a oprávneným…