Práve sa stalo

Horskí záchranári v nedeľu večer vyrážali k veľmi vážnej nehode na bobovej dráhe na Lipne v susedných čechách. Trinásťročný chlapec a štyridsaťtriročná žena utrpeli vážne zranenia, ženu musel do nemocnice previezť vrtuľník.

V nedeľu krátko pred pol deviatou prijala tiesňová linka hlásenie o veľmi vážnej nehode na Lipne, dispečerka zároveň privolala na zásah horských záchranárov, ktorí okamžite vyrazili zraneným na pomoc.

“Chlapec išiel zrejme podstatne rýchlejšie ako štyridsaťtriročná žena v kovovom koľajisku. Narazil do nej zozadu a obaja utrpeli vážne poranenia chrbtice a hlavy. Vzhľadom na to sme po konzultácii so Zdravotnou záchrannou službou požiadali o vrtuľník Leteckej záchrannej služby z Českých Budějovíc,” opísal dianie pri nehode člen Horskej záchrannej služby Šumava Petr Hladík.

Záchranári a posádky dvoch sanitiek, ktorým pomáhali ďalší ochotní návštevníci oblasti, ošetrili oboch zranených. Nasadili im krčné goliere, upevnili ich do vákuových matracov a pripravili ich na prepravu.

Záchranári potom oboch preložili do sanitiek, ktoré ich odviezli na heliport. Vzhľadom na závažnosť zranení musela byť žena letecky prevezená do nemocnice. Chlapca odviezla sanitka a obaja sú v nemocnici v Českých Budějoviciach.

zdroj: tn.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…