Práve sa stalo

Horskí záchranári v nedeľu večer vyrážali k veľmi vážnej nehode na bobovej dráhe na Lipne v susedných čechách. Trinásťročný chlapec a štyridsaťtriročná žena utrpeli vážne zranenia, ženu musel do nemocnice previezť vrtuľník.

V nedeľu krátko pred pol deviatou prijala tiesňová linka hlásenie o veľmi vážnej nehode na Lipne, dispečerka zároveň privolala na zásah horských záchranárov, ktorí okamžite vyrazili zraneným na pomoc.

“Chlapec išiel zrejme podstatne rýchlejšie ako štyridsaťtriročná žena v kovovom koľajisku. Narazil do nej zozadu a obaja utrpeli vážne poranenia chrbtice a hlavy. Vzhľadom na to sme po konzultácii so Zdravotnou záchrannou službou požiadali o vrtuľník Leteckej záchrannej služby z Českých Budějovíc,” opísal dianie pri nehode člen Horskej záchrannej služby Šumava Petr Hladík.

Záchranári a posádky dvoch sanitiek, ktorým pomáhali ďalší ochotní návštevníci oblasti, ošetrili oboch zranených. Nasadili im krčné goliere, upevnili ich do vákuových matracov a pripravili ich na prepravu.

Záchranári potom oboch preložili do sanitiek, ktoré ich odviezli na heliport. Vzhľadom na závažnosť zranení musela byť žena letecky prevezená do nemocnice. Chlapca odviezla sanitka a obaja sú v nemocnici v Českých Budějoviciach.

zdroj: tn.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…