Teplé počasie nám dalo zbohom a nastupuje chladná zima. Každý deň vidíme množstvo ľudí kýchať, kašľať, no so smútkom zisťujeme, že sa prechladnutie pomaly presúva aj na nás. Bolí nás hlava a škriabe nás v krku.

Dnes si povieme niečo o tom, ako sa vyliečiť vďaka prostriedkom, ktoré máme bežne doma. Netreba všetko liečiť farmaceutickými pilulkami, pretože obsahujú veľa chémie. Už pri narodení nás príroda obdarila silným mechanizmom, ktorý nás chráni pred chorobami rôznych druhov – imunitným systémom. Veľmi dôležité je, aby ste nepodnikli kroky, ktoré by narušili normálne fungovanie imunitného systému.

Trošku sa nám zvýši teplota a my už máme tendenciu ju znížiť, je to však chyba. Telo zvyšuje teplotu, pretože sa pokúša ničiť baktérie a vírusy, znižujte ju iba vtedy, ak stúpne nad 38 stupňov.

Najlepšie je liečiť sa prírodnými liekmi. Odporúčame piť teplý zázvorový čaj s citrónom, prípadne pridajte lyžičku medu. Horúci čaj obsahuje taníny – látky, ktorý zabraňuje tvorbe hlienu. Enzýmy medu bojujú proti škodlivým baktériám. Citrón, ktorý obsahuje veľa vitamínu C, funguje ako antiseptikum.

Proti prechladnutiu dobre bojujú aj domáce maliny. Obsahujú totiž kyselinu salicylovú, ktorá znižuje zápal a zabraňuje vniknutiu patogénnych mikroorganizmov do tela. Na záver si niečo povieme o tajomstve ľudového lieku, ktorý efektívne zatočí s prechladnutím a dokonca vám pomôže zbaviť sa bronchitídy.

Ingrediencie:
250 ml čerstvého mlieka
1 čajová lyžička masla (môže byť aj kakaové maslo)
1 čajová lyžička medu
1 žĺtok
Štvrť lyžičky sódy na pečenie

Príprava:
– Prevarte mlieko a nechajte ho vychladnúť. Pridajte med a maslo a dobre zmes premiešajte.
– Pridajte sódu a žĺtok do mliečnej zmesi a znovu premiešajte.
– Ak chcete, môžete pridať 1 čajovú lyžičku brandy.

Každý deň pred spaním vypite 50ml tejto zmesi, účinok bude viditeľný už o jeden deň. Ako bojujete proti prechladnutiu vy? Zdieľajte svoje skúsenosti v komentároch.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: takprosto.cc

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…