pozor
pozor

Policia varuje pred novými podvodnými správami, ktoré sa šíria na Slovensku. Odosielatelia týchto správ sa vydávajú za Netflix a informujú príjemcov o skončení ich predplatného na streamovacej službe.

Na túto skutočnosť polícia upozornila na sociálnej sieti, kde sa venuje podvodným správam a hoaxes. SMS správy zjavne chýbajú diakritické znamienka, čo môže na prvý pohľad pôsobiť neprofesionálne.

Podvodné správy sa dajú rozpoznať napriek tomu, že sú odoslané ako od “Netflix”. Toto je príklad takzvaného smishingového podvodu, pri ktorom si odosielateľ prekryje skutočné číslo vymysleným alebo textom.

Ak kliknete na adresu uvedenú v správe, budete presmerovaní na falošnú stránku, ktorá nepatrí k spoločnosti Netflix. Falošné webové stránky môžu vyzerať rôzne, napríklad ako tá, ktorú polícia zverejnila na sociálnej sieti. Pravá stránka spoločnosti Netflix je www.netflix.com.

Ak by ste zadali svoje prihlasovacie údaje a informácie o bankovej karte na týchto falošných stránkach, mohli by ste prísť o svoje peniaze. V takom prípade je dôležité okamžite kontaktovať svoju banku a zablokovať svoju kartu.

V prípade, že sa stanete obeťou tohto podvodu, je dôležité to nahlásiť na políciu. Polícia tiež vyzýva občanov, aby im posielali podobné falošné SMS správy, ktoré potom môžu zverejniť a tak možno predísť ďalším podvodom.

Je dôležité si uvedomiť, že seriózne spoločnosti, ako je Netflix, nikdy nepošlú SMS správu so webovou adresou, kde by od vás požadovali poskytnutie osobných údajov.

Varujte svojich blízkych a známych  pred týmito podvodmi a buďte vždy ostražití pri otváraní akýchkoľvek správ, ktoré vás vyzývajú k zadávaniu osobných alebo finančných informácií.

zdroj: Hoaxy a podvody – Polícia SR

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…