Na Veľkonočnú nedeľu rozosmutnila športovú rodinu správa zo Švajčiarska. Do hokejového neba odišiel bývalý vynikajúci útočník Milan Mrukvia.

Ako oznámila jeho manželka Eva, ktorá s ním bola do poslednej chvíle, Milan naposledy vydýchol po krátkej ťažkej chorobe v nedeľu 17. apríla 2022 o piatej hodine ráno v nemocnici.

Najslávnejšie kapitoly svojej kariéry prežil rodák z Popradu (13. 4. 1976) v bratislavskom HC Slovan. V roku 1979 sa ako krídelník druhej formácie spolu s Miklošovičom a Žiškom podieľal na historickom federálnom titule. Rýchlonohý korčuliar odohral v Slovane s č. 12 na drese desať sezón (1968 – 1979), strieľal góly aj vo Zvolene i Trenčíne. V belasom drese sa tešil aj z prvenstiev v Spenglerovom pohári. Reprezentačný dres Československa obliekol v siedmich stretnutiach (2 góly). Po emigrácii do Švajčiarska v roku 1981 a hráčskom pôsobení na klubovej úrovni rozdával „Fofo“ svoje bohaté skúsenosti ako tréner v popredných tímoch – v Bazileji, Aarau, Langnau a Oltene.

Ako informuje HC Slovan Bratislava Milan Mrukvia odohral celkom v belasom drese 10 sezón v rokoch 1968 až 1979.

“Dnes v noci vo veku 76 rokov zomrel bývalý skvelý útočník HC SLOVAN Bratislava Milan Mrukvia. V roku 1979 bol členom legendárnej zostavy, ktorá získala historický federálny titul. S číslom 12 hrával centra druhého útoku medzi svojimi krídlami Miklošovičom a Žiškom.
Celkom odohral v belasom drese 10 sezón v rokoch 1968 až 1979. Nastupoval aj za národný tím Československa, odohral v ňom 7 zápasov a dal 2 góly.
V roku 1981 “Fofo”, ako ho priatelia prezývali, emigroval do Švajčiarska, kde žil až do svojej smrti. Po skončení kariéry sa venoval trénerstvu, pôsobil v kluboch ako Basel, Aarau, Langnau, či Olten.
HC SLOVAN Bratislava vyjadruje rodine, priateľom a známym Milana Mrukviu úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke!” píše Slovan na facebooku.

zdroj: hockeyslovakia.sk,  fb Milan Mrukvia

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…