Na Veľkonočnú nedeľu rozosmutnila športovú rodinu správa zo Švajčiarska. Do hokejového neba odišiel bývalý vynikajúci útočník Milan Mrukvia.

Ako oznámila jeho manželka Eva, ktorá s ním bola do poslednej chvíle, Milan naposledy vydýchol po krátkej ťažkej chorobe v nedeľu 17. apríla 2022 o piatej hodine ráno v nemocnici.

Najslávnejšie kapitoly svojej kariéry prežil rodák z Popradu (13. 4. 1976) v bratislavskom HC Slovan. V roku 1979 sa ako krídelník druhej formácie spolu s Miklošovičom a Žiškom podieľal na historickom federálnom titule. Rýchlonohý korčuliar odohral v Slovane s č. 12 na drese desať sezón (1968 – 1979), strieľal góly aj vo Zvolene i Trenčíne. V belasom drese sa tešil aj z prvenstiev v Spenglerovom pohári. Reprezentačný dres Československa obliekol v siedmich stretnutiach (2 góly). Po emigrácii do Švajčiarska v roku 1981 a hráčskom pôsobení na klubovej úrovni rozdával „Fofo“ svoje bohaté skúsenosti ako tréner v popredných tímoch – v Bazileji, Aarau, Langnau a Oltene.

Ako informuje HC Slovan Bratislava Milan Mrukvia odohral celkom v belasom drese 10 sezón v rokoch 1968 až 1979.

“Dnes v noci vo veku 76 rokov zomrel bývalý skvelý útočník HC SLOVAN Bratislava Milan Mrukvia. V roku 1979 bol členom legendárnej zostavy, ktorá získala historický federálny titul. S číslom 12 hrával centra druhého útoku medzi svojimi krídlami Miklošovičom a Žiškom.
Celkom odohral v belasom drese 10 sezón v rokoch 1968 až 1979. Nastupoval aj za národný tím Československa, odohral v ňom 7 zápasov a dal 2 góly.
V roku 1981 “Fofo”, ako ho priatelia prezývali, emigroval do Švajčiarska, kde žil až do svojej smrti. Po skončení kariéry sa venoval trénerstvu, pôsobil v kluboch ako Basel, Aarau, Langnau, či Olten.
HC SLOVAN Bratislava vyjadruje rodine, priateľom a známym Milana Mrukviu úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke!” píše Slovan na facebooku.

zdroj: hockeyslovakia.sk,  fb Milan Mrukvia

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…