Uprednostňujete elektronickú cigaretu pred tými klasickými, kvôli nižšiemu množstvu škodlivých látok? Vedci zistili, že to môže byť pre zdravie rovnako nebezpečné.

Karolina Institute v Štokholme uskutočnil výskum so skupinou 15 osôb, ktorý nikdy nefajčili. Výsledky boli šokujúce. Ukázalo sa, že fajčenie elektronickej cigarety malo na organizmus človeka obrovský vplyv a dôsledky môžu byť smrteľné!

Experiment preukázal, že 30 minút po tom, čo človek dofajčí elektronickú cigaretu, krvný tlak sa nebezpečne zvýši a cievy “stuhnú”. Výsledky sú zatiaľ predbežné, no pre vedcov sú už teraz desivé. Tuhosť krvných ciev bola u fajčiarov e-cigariet obsahujúcich nikotín vyššia, než u fajčiarov s náplňami bez nikotínu. Tieto výsledky potvrdil Dr. Magnus Lundback, zamestnanec Univerzitnej nemocnice v Danderyd, ktorý vykonal podobný experiment.

Tento experiment dokazuje, že najväčším nebezpečenstvom elektronických cigariet je obsah nikotínu a zníženie jeho koncentrácia môže zachrániť zdravie a život fajčiarov.

“Vysoká koncentrácia nikotínu môže mať dlhodobý vplyv na funkčnosť artérií, čo môže viesť k smrteľným komplikáciám.” Tvrdí Dr. Lundback.

Každý z nás sám rozhoduje o tom, či sa zlozvyku zbaví alebo nie. Marketing v prípade elektronických cigariet dlho propagoval fakt, že táto forma cigariet je zdravšia na rozdiel od tých klasických. Výskumy ale preukázali, že to vôbec nemusí byť pravda. Zdieľajte tieto informácie s priateľmi a rodinou, ktorí sa nedokážu zbaviť tohto zlozvyku.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

Zdroj: European Lung Foundation

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…