The map, 2013, based on 1.1 billion users

Najmenej šesť ľudí zahynulo a 15 bolo zranených, keď ruská raketa zasiahla rad ľudí čakajúcich na doručenie humanitárnej pomoci v Charkove.

Informoval o tom dnes na sociálnej sieti oblastný gubernátor Oleh Sinehubov, ktorý predtým informoval o ostreľovaní Charkova raketami vypálenými z lodí v Čiernom mori. Správu nebolo možné overiť z nezávislých zdrojov. Objavili sa aj správy, že ľudia čakali na jedlo.

“V Charkove Rusi použili ďalekonosné zbrane na ostreľovanie Novej pošty, kde obyvatelia Charkova dostávali humanitárnu pomoc. Podľa predbežných údajov bolo zabitých šesť pokojných obyvateľov a 15 ďalších bolo hospitalizovaných v zdravotníckych zariadeniach. Počet obetí sa upresňuje,” napísal Sinehubov.

Nočné ostreľovanie Luhanskej oblasti si vyžiadalo štyri obete, oznámil gubernátor Serhij Hajdaj. Obvinil ruské sily z používania fosforových bômb. Podľa oznámenia ukrajinskej Štátnej služby pre mimoriadne situácie si útoky na obytné oblasti v meste Ochtyrka a jeho okolí vyžiadali najmenej päť obetí.

“Centrum Charkova bolo v noci ostreľované raketami Kalibr vypálenými z lodí ruskej Čiernomorskej flotily. Znamená to, že už k nám letí odtiaľ,” citoval Sinehubova portál Ukrajinska pravda.

zdroj: pravda.com.ua

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…