pozor
pozor

Slovenská obchodná inšpekcia odhalila, že na trhu Slovenskej republiky bol dostupný nebezpečný výrobok, ktorý môže ohroziť zdravie spotrebiteľov. Konkrétne sa jedná o USB cestovnú nabíjačku HAOJUE model AR-122.

Táto nabíjačka je pôvodom z Číny a má charakteristické vlastnosti, ako cestovný adaptér bielej farby s dvoma USB konektormi. Na výrobku je označenie CE, číslo modelu, symbol ochrany triedy II, symbol separovaného zberu, technické údaje a krajina pôvodu. Nevýhodou tohto výrobku je absencia obchodného mena alebo ochrannej známky výrobcu. USB nabíjačka je balená v papierovo-plastovom obale, kde je prilepená papierová etiketa s bezpečnostnými inštrukciami.

Výrobok predstavuje potenciálne riziko ohrozenia elektrickým prúdom, ktoré vzniklo v dôsledku nedostatočnej elektrickej pevnosti. USB nabíjačka nesplnila požiadavky elektrickej pevnosti, a tak došlo k prierazu izolácie. Toto nedostatočné zabezpečenie môže viesť k úrazom elektrickým prúdom, čo je pre spotrebiteľov veľmi nebezpečné.

Slovenská obchodná inšpekcia prijala opatrenia na ochranu trhu a spotrebiteľov. Nebezpečný výrobok bol zakázaný na trhu a distribúcia bola zastavená. Okrem toho bola kontrolovanej osobe umožnená realizácia nápravných opatrení na zabránenie ďalšieho dostupu nebezpečného výrobku a informovanie spotrebiteľov o tomto riziku. Spotrebiteľom, ktorí si zakúpili tento výrobok, je poskytnuté právo vrátenia kúpnej ceny, ak ho vrátia predajcovi, u ktorého bol výrobok zakúpený.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča všetkým spotrebiteľom, ktorí si túto USB cestovnú nabíjačku HAOJUE model AR-122 zakúpili, aby ju pre vlastnú bezpečnosť prestali používať. Je dôležité brať na vedomie tieto informácie a podniknúť potrebné kroky na minimalizáciu rizika a ochranu vlastného zdravia.

zdroj: soi.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…