The map, 2013, based on 1.1 billion users

V nedeľu vypukol rozsiahly požiar na treťom poschodí 19-poschodovej budovy v newyorskom Bronxe. Pri nešťastí zahynulo 19 ľudí, z toho 9 detí.

Podľa ABC bolo zranených 63 ľudí, z ktorých 32 bolo hospitalizovaných po nadýchaní sa dymu.

Požiar vypukol približne o 11:00 miestneho času (17:00 GMT). Na mieste zasahovalo približne 200 hasičov.

Hasiči uviedli, že museli bojovať so silným požiarom a hustým dymom. Záchranári našli mnoho obetí a zranených na schodoch. Mali problémy s dýchaním a srdcom.

Ako uviedol veliteľ hasičov Daniel Nigro, požiar vznikol v dvojpodlažnom byte, ktorého obyvatelia nechali otvorené dvere, čo zrejme umožnilo zrýchlenie požiaru a rozšírenie dymu.

“Toto bude pravdepodobne jeden z najhorších požiarov v našej dobe,” citoval denník New York Times starostu Erika Adamsa.

Budova so 120 bytmi v komplexe Twin Parks North West bola postavená v roku 1973 v rámci projektu výstavby moderného a cenovo dostupného bývania v Bronxe. “Neexistuje žiadna záruka, že v každom byte alebo v každom spoločnom priestore je funkčný požiarny alarm,” povedal predtým pre agentúru AP poslanec Ritchie Torres. Väčšina týchto budov nemá protipožiarne systémy, takže byty v Bronxe sú náchylnejšie na ničivé požiare, povedal.

Torres aj Nigro prirovnali požiar z hľadiska závažnosti k požiaru klubu Happy Land z roku 1990, pri ktorom zahynulo 87 ľudí. Jeho budovu podpálil muž, ktorý sa pohádal s bývalou priateľkou a bol vyhodený z klubu v Bronxe.

Podľa Národnej asociácie požiarnej ochrany je počet obetí dnešného požiaru najvyšší od požiaru v Happy Lande. V roku 2017 prišlo pri požiari bytového domu v Bronxe o život 13 ľudí.

Tento týždeň je to už druhý požiar v USA s veľkým počtom obetí. V stredu zomrelo vo Filadelfii 13 ľudí vrátane siedmich detí.

zdroj: nypost.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…