The map, 2013, based on 1.1 billion users

V nedeľu vypukol rozsiahly požiar na treťom poschodí 19-poschodovej budovy v newyorskom Bronxe. Pri nešťastí zahynulo 19 ľudí, z toho 9 detí.

Podľa ABC bolo zranených 63 ľudí, z ktorých 32 bolo hospitalizovaných po nadýchaní sa dymu.

Požiar vypukol približne o 11:00 miestneho času (17:00 GMT). Na mieste zasahovalo približne 200 hasičov.

Hasiči uviedli, že museli bojovať so silným požiarom a hustým dymom. Záchranári našli mnoho obetí a zranených na schodoch. Mali problémy s dýchaním a srdcom.

Ako uviedol veliteľ hasičov Daniel Nigro, požiar vznikol v dvojpodlažnom byte, ktorého obyvatelia nechali otvorené dvere, čo zrejme umožnilo zrýchlenie požiaru a rozšírenie dymu.

“Toto bude pravdepodobne jeden z najhorších požiarov v našej dobe,” citoval denník New York Times starostu Erika Adamsa.

Budova so 120 bytmi v komplexe Twin Parks North West bola postavená v roku 1973 v rámci projektu výstavby moderného a cenovo dostupného bývania v Bronxe. “Neexistuje žiadna záruka, že v každom byte alebo v každom spoločnom priestore je funkčný požiarny alarm,” povedal predtým pre agentúru AP poslanec Ritchie Torres. Väčšina týchto budov nemá protipožiarne systémy, takže byty v Bronxe sú náchylnejšie na ničivé požiare, povedal.

Torres aj Nigro prirovnali požiar z hľadiska závažnosti k požiaru klubu Happy Land z roku 1990, pri ktorom zahynulo 87 ľudí. Jeho budovu podpálil muž, ktorý sa pohádal s bývalou priateľkou a bol vyhodený z klubu v Bronxe.

Podľa Národnej asociácie požiarnej ochrany je počet obetí dnešného požiaru najvyšší od požiaru v Happy Lande. V roku 2017 prišlo pri požiari bytového domu v Bronxe o život 13 ľudí.

Tento týždeň je to už druhý požiar v USA s veľkým počtom obetí. V stredu zomrelo vo Filadelfii 13 ľudí vrátane siedmich detí.

zdroj: nypost.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…