pozor
pozor

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vydal varovanie ohľadom niekoľkých nebezpečných kozmetických výrobkov. Kontrolné orgány vo Švédsku, Holandsku, na Cypre, Malte, v Maďarsku a v Taliansku tieto výrobky nahlásili do systému Safety Gate Rapex, ktorý slúži na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch. O tejto situácii informoval odbor komunikácie ÚVZ SR.

Medzi tieto výrobky patrí telové mlieko Nivea Smooth Sensation, parfum značky Perfect U, parfumované vody JoYus a Pearly Passion od značky Real Time. Všetky tieto výrobky obsahujú zakázanú látku Butylphenyl Methylpropional.

Okrem toho bolo zistené, že šampón a sprchový gél Malizia Uomo Vetyver, krém na ochranu pred slnečným žiarením Crema solare viso & corpo od značky Bilboa, parfumovaná voda Great Girl od značky Uniflame a toaletná voda Wild Heart for men od značky Cuba obsahujú tú istú zakázanú látku.

ÚVZ tiež upozornil na produkty, ktoré obsahujú ortuť. Ide o krémy na bielenie pokožky Sheesha Beauty Cream Whitening, Natural Face Beauty Cream a telové mlieko na bielenie pokožky Dona White Extra Whitening Lotion. V niektorých farbách na tetovanie, ako Eternal ink darker gray wash, Vbeauty Tattoo Ink True Black a Csmc microblading pigment, bolo zistené prekročené množstvo olova.

Varovanie sa týka aj dvoch kozmetických súprav pre deti od značky Souza, ktoré obsahujú zakázanú látku Methyl Pyrrolidone a nepovolené farbivá. Kozmetická súprava farieb na tvár od značky Canenco obsahuje zakázané aj neznáme farbivo. Úrad upozornil aj na výrobok na bielenie pokožky Extreme White Cream, ktorý obsahuje Clobetasol propionate.

zdroj: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky 

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…