Konečne sme sa dozvedeli aj to, čo nás čaká počas nadchádzajúcich vianočných sviatkov. Na prvý pohľad vláda prísne zasiahla, ale keď sa lepšie pozrieme, mnohé vecí zostávajú nejasné. Veríme, že v nadchádzajúcich dňoch sa všetko upresní a dozvieme sa, kedy vlastne môžeme opustiť dom alebo byt a kam môžeme ísť.

Mám dve dcéry, mám losovať, ktorá príde ku mne?

Ľudí iste najviac zaujímalo, kto bude môcť cestovať počas Vianoc k svojim najbližším. Riešenie, ktoré schválila vláda vyvoláva zmiešané pocity. Cestovať akože môžeme, ale stretávať sa nie.

Rozhodnutie, že sa počas nasledujúcich troch týždňov môžeme stretávať s iba jednou ďalšou rodinou a vytvoriť s ňou tzv. bublinu vyvolá určite najviac otázok. Pozrime sa na môj prípad.

Mám dve dcéry. Ktorej z nich môžem povedať, že môže ku mne prísť a ktorej nie. Ako túto dilemu vyriešiť? Budeme v rámci rodiny losovať?

Ja som na tom ešte dobre, môj sused má päť detí, ktoré s ním nežijú v domácnosti a majú svoje rodiny. Ktoré budú smieť prísť? Reálne je to nezmysel.

My v okolí Bratislavy sme na tom ešte dobre, ale čo tí, ktorí budú cestovať 400 až 500 kilometrov, nebudú môcť navštíviť brata, sestru alebo starú babku?

Ak rodičia príjmu dieťa z Bratislavy, nebude môcť k ním prísť iné dieťa, ktoré býva vo vedľajšom dome? Povedzme úprimne je to neuskutočniteľné. Kto bude toto dodržiavať?

Viem, že by to bolo boľavé, ale malo sa rozhodnúť o úplnom zákaze cestovania, alebo iba s negatívnym testom. Členovia vlády vedeli, že by tak čelili veľkej kritike alebo možno aj masovejším protestom.

Preto sa asi rozhodli pre takýto kompromis, ktorý vlastne, pravdepodobne, bude málokto dodržiavať  a nikto ho nebude kontrolovať. Znovu je to iba na nás, či budeme svedomití alebo nie. Doteraz sme sa veľmi nevyznamenali.

Matovič takmer po týždni konečne prehovoril

Premiér Igor Matovič konečne prehovoril. Niežeby mi chýbali jeho prejavy, ale v súčasnej situácii som očakával, že práve on bude ten, kto presvedčí občanov, aby sa opatrenia dodržiavali. Vlastne mohol by on už niekoho presvedčiť?

Rozhodol sa však ešte raz sa posťažovať, ako sú všetci zlí a keby jeho počúvali mohli by sme sa pohybovať bez obmedzení. Nehovorím, že nemá pravdu, ale demokracia je o niečom inom.

Rozhoduje v nej väčšina a ak sa mi nepodarí presadiť vlastný návrh, treba sa stotožniť s väčšinou a neurážať sa. Matovič práve toto nezvládol. Jediné, čo poctivo priznal, je, že boj prehral a žije cudzím životom.

Teraz vlastne nevieme, kto bude v budúcnosti prezentovať verejnosti ďalšie opatrenia. Iba ten, ktorého návrh sa prijme a bude ho chváliť alebo sa už bude každý báť niečo verejne povedať, aby nebol pranierovaný vo verejnosti?

K súčasnej situácii však prispeli všetci. Počnúc prezidentkou, ktorá podľa mňa prehnane reagovala, ale aj vicepremiér Richard Sulík, ktorý sa stále snaží zapáčiť a nahnať si preferencie. O opozícii radšej ani nehovorím. Tá by sa radšej mala zaujímať o to, kto bude ďalší vo väzbe.

 

autor: Pavel Urban, webnoviny.sk

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…