Práve sa stalo

Pri havárii ľahkého motorového lietadla v Rusku zahynulo najmenej 16 ľudí, informovala v nedeľu tlačová agentúra Ria. Informácie o počte ľudí na palube a možných preživších sa rôznia, agentúry pôvodne uvádzali 19 mŕtvych a troch zranených. Oficiálne potvrdenie počtu obetí zatiaľ nie je k dispozícii.

Lietadlo L-410 českej výroby sa zrútilo hneď po štarte z letiska v Menzelinsku v Tatarstane. Na palube boli parašutisti z miestneho aeroklubu, informovala tlačová agentúra Interfax.

Úrady uviedli, že pád lietadla prežilo najmenej sedem ľudí, ktorí však utrpeli vážne zranenia. Záchranári uvádzajú, že lietadlo začalo horieť, ale požiar rýchlo uhasili.

Podľa správ médií mohla byť príčinou havárie technická porucha, keďže sa pilot pokúšal o núdzové pristátie. Podľa prvých zistení boli na palube dvaja piloti a 20 cestujúcich. Miesto nehody sa nachádza približne 290 kilometrov východne od Kazane, hlavného mesta Tatárskej autonómnej republiky.

Tlačová agentúra DPA pripomína, že tento rok už pri niekoľkých leteckých nehodách v Rusku zahynuli desiatky ľudí. Príčinou je často porušenie bezpečnostných predpisov, zastaraná technológia alebo ľudská chyba.

zdroj: interfax, dpa, twitter

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…