The map, 2013, based on 1.1 billion users

V Košiciach momentálne prebieha vyšetrovanie prípadu, kde podvodník podávajúci sa za riaditeľa banky sa snažil okradnúť klienta banky o sumu takmer 18 800 eur.

Klienta zavolal pod zámienkou ochrany jeho peňazí na bankovom účte a vylákal od neho osobné údaje do elektronického bankovníctva. Následne bez jeho vedomia a súhlasu uskutočnil niekoľko transakcií na neznáme účty alebo u obchodníkov. Klient tak prišiel o finančné prostriedky v celkovej hodnote takmer 18 800 eur. Polícia momentálne trestne stíha tohto podvodníka za trestný čin podvodu a získanie prístupu do elektronického bankovníctva.

Klienta jednej z bánk telefonicky kontaktoval neznámy muž, vydávajúci sa za riaditeľa banky, ktorý pod zámienkou ochrany peňazí na bankovom účte poškodeného žiadal, aby zo svojho bankového účtu previedol sumu 4 750 eur na účet vedený v inej banke. Muž sa pravdepodobne preľakol, že o svoje peniaze môže naozaj prísť, a to, že mu volá riaditeľ banky, sa mu asi zdalo dostatočne dôveryhodné, a tak sa ešte v ten istý deň vybral prevod uskutočniť. Našťastie, vďaka triezvemu uvažovaniu pracovníka banky, ktorý muža upozornil, že môže ísť o podvod, k prevodu peňazí nakoniec nedošlo.

To znepokojilo „podvodníka“, ktorý ešte niekoľkokrát telefonicky kontaktoval majiteľa účtu. Nakoniec sa mu podarilo od majiteľa účtu vylákať osobné prihlasovacie údaje do elektronického bankovníctva, odkiaľ bez vedomia a súhlasu majiteľa účtu neoprávnene vykonal 13 transakcií v celkovej sume viac ako 13 700 eur.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre zločin podvodu v súbehu s prečinom neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku.

zdroj: Polícia SR – Košický kraj 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…