„Viacerí sa chceme zúčastniť pohrebu,“ vyhlásila bývalá ministerka vnútra Denisa Saková na tlačovom brífingu po stretnutí komisie, ktorá bude po vlastnej osi prešetrovať okolnosti smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Následne ju novinári upozornili, že na Slovensku od 1. januára 2021 platí prísny lockdown a pohrebu sa môže zúčastniť maximálne 6 osôb.

„Uvidíme, čo s tým spravíme, ale je pohreb a uvidíme, ako to celé bude organizované. Treba pracovať s tou informáciou, že v piatok je pohreb. Pán Mikas by mohol dať výnimku, keď dal výnimku na to, aby nakazení poslanci prišli do parlamentu,“ tvrdí Denisa Saková.

Zároveň však myslíí aj na prípady, keď policajt spácha samovraždu, informuje Nový čas. „V tejto súvislosti je potrebné poukázať na ustanovenie § 71 ods. 2 tohto zákona, podľa ktorého sa tieto pocty upravené v § 76 neposkytujú policajtovi alebo bývalému policajtovi, ktorý bol poberateľom dôchodku z výsluhového zabezpečenia a zomrel v dôsledku sebapoškodenia. Minister vnútra vyslovil úprimnú ľútosť a sústrasť pozostalým,“ povedala denníku Barbora Túrosová z ministerstva vnútra.

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…

Slovenský lekár to už nevydržal a povedal to na rovinu: Politici, zrušte všetky opatrenia a prestaňte ľudí nútiť do očkovania!

MUDr. Slavomír Šuch je lekár internej JIS a urgentného príjmu v nemocniciach…