Každého z nás občas potrápi nepríjemná a neutíchajúca bolesť kolien. Či už je spôsobená nehodou pri športe alebo v bežnom živote, v každom ohľade dokáže náš život negatívne ovplyvniť. Často sa zvykne tento problém riešiť operáciou alebo drahými liekmi, vždy to však nie je potrebné. Preto vám poradíme hneď niekoľko prírodných látok, ktoré vám uľavia od bolesti a sú takmer zadarmo.

Kolenný kĺb patrí medzi najdôležitejšie kĺby v ľudskom tele, ale zároveň pri ňom dochádza najčastejšie k poraneniam. Pri niektorých je operácia nevyhnutná, ale mnohé sa dajú riešiť aj prírodnou cestou. Tu sú naše tipy, ako na to:

1) Citrón:
Citrón máme doma všetci a jeho využitie je mnohostranné. Kyselina citrónová rozpúšťa kyselinu močovú, ktorá stojí za vznikom artritídy. Takže vďaka citrónom môžeme v prvom rade artritíde predísť. Na citrónový zábal budeme potrebovať 1 citrón, gázu a ½ hrnčeka sezamového oleja. Najskôr nakrájame citrón na plátky, tie zabalíme do gázy a gázu ponoríme do oleja. Pár minút necháme namočené v oleji a následne priložíme gázu s citrónom na boľavé miesto. Necháme pôsobiť 10 minút, pre lepší účinok postup opakujeme 2x denne.

2) Olivový olej:
Olivový olej pôsobí proti opuchom, takže ak vás trápi opuchnuté koleno, postup je jednoduchý. Do oleja namočte obväz, ktorým koleno obviažete a nechajte hodinu pôsobiť.

3) Kokosový olej:
Kokosový olej pôsobí proti zápalom, ktoré sú príčinou neskoršej bolesti kolien. Do hrnca nalejeme ½ hrnčeka kokosového oleja a varíme 3 minúty. Vzniknutú zmes natrieme na boľavé koleno a necháme pôsobiť aj niekoľko hodín. Pre lepší účinok opakujeme 2x denne.

4) Jablčný ocot s olivovým olejom:
Natrieme celé koleno zmesou, ktorú vytvoríme z 1 polievkovej lyžice jablčného octu a 1 polievkovej lyžice olivového oleja. Necháme pôsobiť 30 minút a potom zmyjeme vodou.

5) Kajenské korenie s olivovým olejom:
Okrem toho, že kajenské korenie posilňuje imunitný systém, dokáže aj utíšiť bolesť a kladne pôsobí proti opuchom. Pripravíme si pastu z 2 polievkových lyžíc kajenského korenia a 1,5 hrnčeka olivového oleja, ktorú natrieme na koleno. Pre lepší účinok opakujeme počas jedného týždňa aspoň 2x denne.

6) Kajenské korenie s jablčním octom:
Zmiešame 1,5 polievkovej lyžice kajenského korenia s 1 hrnčekom jablčného octu. Zmes nalejeme do vody v ktorej približne 20 minút koleno namáčame. Opakujeme každý deň.

7) Kurkuma a zázvor:
Kurkuma je v indickej kuchyni bežnou prísadou pri liečbe a hojení všetkých rán a má výborné detoxikačné účinky. V hrnci zmiešame 1 hrnček vody, 1,5 polievkovej lyžice kurkumy, 1,5 polievkovej lyžice nakrájaného zázvoru a 1 lyžičku medu a varíme 10 minút. Po ochladnutí zmes precedíme a tekutinu vypijeme. Opakujeme 2x denne.

Pár rád na záver:

po náročnom dni doprajte kolenám zaslúžený oddych
boľavé miesto udržujte v teple (teplé suché obklady)
každý deň sa aspoň 15 minút prechádzajte
noste pohodlnú obuv
dbajte na pravidelný pitný režim a zdravú stravu

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: prosvet.cz

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…