The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ak sa Poľsko rozhodne poslať na Ukrajinu vojská, rozdrvíme ich. Podpredseda ruského zákonodarného zboru, Štátnej dumy, Vladimir Šamanov vo štvrtok poslal do Varšavy jasný odkaz. Reagoval tak na zámer Poliakov vyslať na vojnou zmietanú Ukrajinu medzinárodné mierové sily.

“Je načase, aby si vedenie krajiny uvedomilo, kde sú jej hranice. Len, Poliaci, skúste strčiť hlavu len 10 metrov za ňu,” povedal Šamanov podľa britského spravodajského servera The Daily Mail. Dodal, že záverečná fáza konfliktu sa bude odohrávať v blízkosti poľských hraníc a že Moskva bude reagovať na zapojenie poľských jednotiek “plnohodnotnou odpoveďou vrátane použitia hypersonických rakiet”.

Pod hypersonickými raketami Šamanov pravdepodobne myslel rakety Kijal, proti ktorým údajne nie je protivzdušná obrana Severoatlantickej aliancie účinne chránená. Pohybujú sa najmenej päťkrát rýchlejšie ako zvuk a vďaka svojej rýchlosti a manévrovateľnosti sú ťažko sledovateľné a zachytiteľné.

Poliaci majú v úmysle navrhnúť vyslanie mierových síl, pravdepodobne už na prebiehajúcom mimoriadnom samite NATO. Podľa informácií zverejnených poľským serverom onet.pl, ktorý sa odvoláva na únik tajných materiálov, by Varšava mohla ponúknuť až 10 000 vojakov.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov už predtým varoval, že takýto krok by vtiahol NATO do konfliktu. Myšlienka mierových síl medzitým vyvolala rozporuplné reakcie aj medzi západnými lídrami. Prebiehajúci samit v Bruseli by ich mohol objasniť.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: dailymail.co.uk

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…