The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ukrajina sa nevzdá žiadneho územia, neobetuje svoju suverenitu a uspokojí ju len víťazstvo vo vojne s Ruskom. Uviedol to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre americkú televíziu Fox News. Podľa neho výmena časti územia za mier neprichádza do úvahy.

“S naším územím neobchodujeme. Otázka územnej celistvosti a zvrchovanosti neprichádza do úvahy,” odpovedal Zelenskyj na otázku, či by Kyjev bol ochotný v rámci prebiehajúcich mierových rokovaní postúpiť časť svojho územia Rusku.

“Vojna sa jedného dňa skončí. A pre Ukrajincov je jediným prijateľným výsledkom víťazstvo,” dodal ukrajinský prezident. Od Západu žiada viac zbraní. Ale nie ručné, ale ťažké, vrátane stíhačiek.”Naša armáda nechce nepriestrelné vesty a špeciálne prilby. Len nám dajte rakety. Dajte nám lietadlá. Ak nám nemôžete dať F-18, F-19 alebo iné, dajte nám staré sovietske lietadlá. To je všetko. Dajte mi ich do rúk. Dajte nám niečo, čím môžeme brániť našu krajinu,” žiada ukrajinský prezident.

Na záver rozhovoru pre Fox News Zelenskyj vyjadril nádej, že Ukrajina v tejto skúške obstojí. “Boh rozhoduje o tom, čo môžeme vydržať,” povedal.

zdroj: foxnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…