Vojna medzi premiérom a vicepremiérom pokračuje. Igor Matovič sa síce ospravedlnil za to, že nazval Richarda Sulíka idiotom, zároveň však na ňom nenechal nitku suchú. Dokonca prezradil, čo by sa stalo, keby ho odvolal z funkcie ministra hospodárstva.

Keďže za celú momentálnu situáciu na Slovensku viní premiér práve Sulíka, natíska sa otázka, na čo teda čaká a prečo šéfa SaS neodvolá. Hoci ho síce v decembri vyzval, aby dal sám demisiu ešte pred Vianocami, Sulík túto radu odignoroval. Prečo teda Matovič „vymäkol“? „Dostal som sprostredkovaný odkaz, že v prípade ak na to budem tlačiť, tak rozbije túto koalíciu do pár mesiacov,“ šokoval premiér v rozhlasovej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Matovič vraj Sulíka neodvolá, aby z neho nespravil martýra, pretože len na to vraj minister hospodárstva čaká. „Ak by som ho dnes odvolal, položil by aj túto vládu,“ posťažoval si premiér. Na otázku, či si vie predstaviť vládu bez SaS však neodpovedal.

Premiér dlhodobo vyčíta šéfovi SaS, že ako minister hospodárstva nedokázal zabezpečiť nákup antigénových testov, čím zmaril decembrové celoplošné testovanie. Sulík sa však bránil, že dostal zmätočné zadanie. „Aj tu ministerstvo hospodárstva verejne zavádzalo. Počas tohto týždňa bude zverejnený kľúčový dôkaz, že aj v tomto prípade to bola zbytočná výhovorka. Bohužiaľ všetky dôsledky toho, čo zažívame sú a ležia na pleciach ministerstva hospodárstva,“ zdôrazňuje premiér Igor Matovič. Hoci odborníci dlhodobo upozorňovali, že nič iné ako lockdown našu situáciu nevyrieši. Premiérovi sa tiež nepáči, že Sulík sa počas sviatkov vybral na dovolenku do Dubaja. Napriek tomu si však dal novoročné predsavzatie, že nebude nevhodne hovoriť o svojom koaličnom partnerovi. Uznal totiž, že nazvať Sulíka idiotom bolo za hranicou. Uvidíme, ako dlho to vydrží.

Zároveň priblížil, že viac nebude „Sulíka akokoľvek pomenovávať“. Zároveň označil za chybu, že ho v decembri nazval „idiotom“. Na otázku, či má v pláne odvolať Sulíka z funkcie ministra, odpovedal, že ak by ho odvolal, tak by Sulík položil vládu. „Dostal som odkaz, že ak budem tlačiť na jeho odvolanie, rozbije túto koalíciu,“ uviedol Matovič.

Premiér tiež uviedol, že chce Sulíkovi odobrať kompetenciu nakupovať testy na ochorenie COVID-19. Dodal, že v najbližších dňoch plánuje zvolať neoficiálne rokovanie vlády, na ktorom by mali hovoriť o tom, kto bude ďalej nakupovať potrebné testy.

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…