The map, 2013, based on 1.1 billion users

Muž, ktorý si odmietol nasadiť rúško, zastrelil pokladníka na čerpacej stanici v západonemeckom meste Idar-Oberstein. Podľa tlačovej agentúry DPA o víkendovom incidente informoval v pondelok príslušný prokurátor. Muž sa údajne nahneval, že mu pokladník odmietol predať pivo, pretože nemal chránené dýchacie cesty, ako to nariaďujú protiepidemické predpisy v Nemecku.

44-ročný Nemec bol zatknutý a je podozrivý z vraždy. Prokurátor Kai Fuhrmann uviedol, že sa priznal k zabitiu 20-ročného študenta, ktorý bol na čerpacej stanici na brigáde, strelou do hlavy.

Podľa vyšetrovateľov sa podozrivý sťažoval na situáciu okolo pandémie koronavírusu. Cítil sa zahnaný do kúta a povedal, že “nevidí iné východisko”, ako to oznámiť. Pritom mal pocit, že obeť je “zodpovedná za celkovú situáciu, pretože presadzovala pravidlá”, povedal Fuhrmann.

Muž vošiel v sobotu večer do predajnej časti čerpacej stanice bez masky a pri pokladni sa pokúsil zaplatiť za dve balenia piva. Pokladník mu pripomenul požiadavku na rúško, načo zákazník odišiel a podľa vyšetrovania mu pohrozil rukou.

Asi o hodinu neskôr sa muž opäť objavil na čerpacej stanici. Tentoraz mal rúško, vzal si balík pív a išiel k pokladni, kde si rúško zložil. Pokladník ho opäť vyzval, aby si rúško nasadil. Páchateľ potom vytiahol revolver a mladíka zastrelil.

Podozrivého zatkli v nedeľu ráno priamo v policajnom areáli v Idar-Obersteine. “Predpokladáme, že sa chcel vydať,” povedal policajný prezident v Trieri Friedel Durben. “V každom prípade je to zvláštny prípad: Na policajnom prezídiu v Trieri ani v spolkovej krajine Porýnie-Falcko sme zatiaľ nezaznamenali žiadny trestný čin, ktorý by mohol súvisieť s koronavírusom,” uviedol Durben.

zdroj: spiegel.de

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…