The map, 2013, based on 1.1 billion users

Muž, ktorý si odmietol nasadiť rúško, zastrelil pokladníka na čerpacej stanici v západonemeckom meste Idar-Oberstein. Podľa tlačovej agentúry DPA o víkendovom incidente informoval v pondelok príslušný prokurátor. Muž sa údajne nahneval, že mu pokladník odmietol predať pivo, pretože nemal chránené dýchacie cesty, ako to nariaďujú protiepidemické predpisy v Nemecku.

44-ročný Nemec bol zatknutý a je podozrivý z vraždy. Prokurátor Kai Fuhrmann uviedol, že sa priznal k zabitiu 20-ročného študenta, ktorý bol na čerpacej stanici na brigáde, strelou do hlavy.

Podľa vyšetrovateľov sa podozrivý sťažoval na situáciu okolo pandémie koronavírusu. Cítil sa zahnaný do kúta a povedal, že “nevidí iné východisko”, ako to oznámiť. Pritom mal pocit, že obeť je “zodpovedná za celkovú situáciu, pretože presadzovala pravidlá”, povedal Fuhrmann.

Muž vošiel v sobotu večer do predajnej časti čerpacej stanice bez masky a pri pokladni sa pokúsil zaplatiť za dve balenia piva. Pokladník mu pripomenul požiadavku na rúško, načo zákazník odišiel a podľa vyšetrovania mu pohrozil rukou.

Asi o hodinu neskôr sa muž opäť objavil na čerpacej stanici. Tentoraz mal rúško, vzal si balík pív a išiel k pokladni, kde si rúško zložil. Pokladník ho opäť vyzval, aby si rúško nasadil. Páchateľ potom vytiahol revolver a mladíka zastrelil.

Podozrivého zatkli v nedeľu ráno priamo v policajnom areáli v Idar-Obersteine. “Predpokladáme, že sa chcel vydať,” povedal policajný prezident v Trieri Friedel Durben. “V každom prípade je to zvláštny prípad: Na policajnom prezídiu v Trieri ani v spolkovej krajine Porýnie-Falcko sme zatiaľ nezaznamenali žiadny trestný čin, ktorý by mohol súvisieť s koronavírusom,” uviedol Durben.

zdroj: spiegel.de

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…