The map, 2013, based on 1.1 billion users

Požiar, ktorý v nedeľu zachvátil kostol v egyptskom hlavnom meste Káhira, vyvrhol do ovzdušia obrovské množstvo hustého čierneho dymu počas bohoslužieb, pričom zahynulo najmenej 41 ľudí a 14 bolo zranených, uviedla koptská cirkev.

Príčina požiaru v kostole Abu Sefein v robotníckej štvrti Imbaba nebola bezprostredne známa. Podľa vyhlásenia polície prvotné vyšetrovanie poukázalo na elektrický skrat.

Minister zdravotníctva krajiny obvinil z príčin úmrtí dym a tlačenice, keď sa ľudia snažili pred požiarom utiecť. Išlo o jednu z najhorších požiarnych tragédií v Egypte za posledné roky.

Na záberoch, ktoré sa šírili internetom, bolo vidieť zhorený nábytok vrátane drevených stolov a stoličiek. Bolo vidieť hasičov, ako hasia požiar, zatiaľ čo iní niesli obete do sanitiek.

Koptská cirkev sa v správe o počte obetí odvolávala na zdravotníckych predstaviteľov. Uviedla, že požiar vypukol počas bohoslužby.

Na miesto bolo vyslaných pätnásť hasičských vozidiel, aby uhasili plamene, zatiaľ čo sanitky prevážali obete do blízkych nemocníc, uviedli úradníci.

Prezident Abdel Fattah el-Sissi telefonicky hovoril s koptským kresťanským pápežom Tawadrosom II. a vyjadril mu sústrasť, uviedla prezidentská kancelária.

“Pozorne sledujem vývoj tragickej nehody,” napísal el-Sissi na Facebooku. “Nariadil som všetkým zainteresovaným štátnym orgánom a inštitúciám, aby prijali všetky potrebné opatrenia a okamžite sa zaoberali touto nehodou a jej následkami.”

Minister zdravotníctva Khaled Abdel-Ghafar vo vyhlásení uviedol, že dvaja zo zranených boli prepustení z nemocnice, zatiaľ čo 12 ďalších sa stále lieči.

Ministerstvo vnútra uviedlo, že správu o požiari dostalo o 9.00 h miestneho času a že zistilo, že požiar vypukol v klimatizačnom zariadení na druhom poschodí budovy.

Ministerstvo, ktoré dohliada na políciu a hasičov, obvinilo z požiaru, pri ktorom vzniklo obrovské množstvo dymu, elektrický skrat.

Hlavný prokurátor krajiny Hamada el-Sawy nariadil vyšetrovanie a do kostola bol vyslaný tím prokurátorov.

Egyptskí kresťania tvoria približne 10 % z viac ako 103 miliónov obyvateľov krajiny a už dlho sa sťažujú na diskrimináciu zo strany moslimskej väčšiny.

Nedeľňajší požiar bol jednou z najhorších požiarnych tragédií za posledné roky v Egypte, kde sa bezpečnostné normy a protipožiarne predpisy uplatňujú nedostatočne. V marci minulého roka pri požiari v odevnej továrni neďaleko Káhiry zahynulo najmenej 20 ľudí a ďalších 24 bolo zranených.

zdroj: apnews.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…