Malta bude od stredy 14. júla povoľovať prekračovanie svojich hraníc len turistom plne zaočkovaným proti covidu-19. Deťom cestujúcim s rodičmi bude stačiť negatívny PCR test, oznámil v piatok maltský minister zdravotníctva Chris Fearne.

Malta doteraz vyžadovala od ľudí cestujúcich z väčšiny európskych krajín doklad o očkovaní alebo negatívny test na koronavírus.

Podľa vlády si prísnejšie pravidlá vyžiadala epidemická situácia – počet aktívnych prípadov v ostrovnom štáte sa za posledných desať dní zvýšil päťnásobne.

“Sme prvou krajinou v Európe, ktorá pristúpila k tomuto kroku,” povedal minister o uzavretí hraníc pre neočkované osoby. “V posledných dňoch väčšina nových prípadov súvisela s cestovaním – boli to ľudia, ktorí prišli zo zahraničia, alebo Malťania, ktorí cestovali cez hranice a vracali sa. Väčšina z nich boli neočkovaní turisti,” povedal minister.

Maltské úrady v piatok oznámili, že za posledný deň bola potvrdená nákaza u 96 ľudí. Noviny Times of Malta uviedli, že už štvrtý deň po sebe sa počet nových prípadov oproti predchádzajúcemu dňu zdvojnásobil.

Malta má približne 450 000 obyvateľov a najvyšší podiel ľudí zaočkovaných proti kovidu-19 v EÚ – 346 000 ľudí, teda 79 % dospelej populácie, už dostalo obe dávky vakcíny.

zdroj: ČTK

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…

Slovenský lekár to už nevydržal a povedal to na rovinu: Politici, zrušte všetky opatrenia a prestaňte ľudí nútiť do očkovania!

MUDr. Slavomír Šuch je lekár internej JIS a urgentného príjmu v nemocniciach…

MIMORIADNE: Školy sa nakoniec v pondelok na celom Slovensku neotvoria!

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Únia miest Slovenska (ÚMS) vyzýva vládu SR…