Ako informoval New York Times (NYT), v stredu boli na Aljaške krátko po očkovaní vakcínou proti koronavírusu COVID-19 z firmy BioNTech v Mainzi postihnutí nebezpečnými vedľajšími účinkami jedna ošetrovateľka a tiež jeden ošetrovateľ. Museli byť hneď ošetrovaní na jednotke intenzívnej starostlivosti 

Verilo sa, že reakcia je podobná reakcii, ktorú zažili dvaja zdravotnícki pracovníci v Británii po minulotýždňovom očkovaní vakcínou Pfizer. Obaja sa zotavili.

Len pár minút po podaní vakcíny proti koronavírusu COVID-19 spoločnosti Pfizer tento týždeň sa v súvislosti s reakciami vyvinuli dvaja zdravotnícki pracovníci v tej istej nemocnici na Aljaške, vrátane jedného zamestnanca, ktorý mal zostať hospitalizovaný až do štvrtka.

Napriek tomu očkovanie pokračuje bez problémov ďalej  a nemocnica informovala médiá, že to nebolo nič mimoriadne a že informáciu dala do tlače len z dôvodov transparencie.

Táto výpoveď je však v rozpore s tým, čo povedal hovorca nemocnice: „Ošetrovateľka je stredného veku, nikdy netrpela na žiadne alergie a bola okamžite po očkovaní postihnutá anafylaxiou, na tvári a na tele sa jej vyhodilo množstvo vyrážok, nebezpečne sa jej sťažilo dýchanie a srdce jej začalo nepravidelne biť.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti strávila celú noc. Stav sa jej čiastočne zlepšil až na druhý deň. Ale večer opäť prišlo k zhoršeniu a musela stráviť na oddelení aj ďalšiu noc.“

V súvislosti s týmto očkovaním môže prísť k silnému anafylaktickému šoku, ktorý môže životunebezpečne ovplyvniť dýchanie a krvný tlak.

Vakcína z firmy BioNTech, na ktorej pripustenie už netrpezlivo čaká aj EÚ, obsahuje molekuly názvu polyetylénglykol (PEG), ktoré stabilizujú mikroskopické bublinky, obsahujúce mRNA vakcínu a tie sú iniciátormi nebezpečných alergických reakcií.

Hlavnou súčasťou PEG molekúl je etylénoxid, ktorý je vysokootravný, poškodzuje genóm, je aj rakovinotvorný a v prípade tehotností je škodlivý plodu v maternici.

Sú to syntetické látky, ktoré narušujú telu vlastné obranné mechanizmy, takže môže prísť k nepríjemným a bolestivým reakciám pokožky, ako napr. neurodermitída, neraz sa dostaví podráždenie slizníc a očí, bolesti hlavy a nevoľno – až k zvracaniu.

Prípady ako na Aljaške nie sú však žiadnou výnimkou – aj Kanada a Veľká Británia hlásili mnohé podobné prípady.

Dr. Doran Fink, zástupca riaditeľa Klinickej divízie vakcín a príbuzných produktov, uviedol, že poskytovatelia lekárskej starostlivosti by mali sledovať pacientov, ktorí dostanú vakcínu Covid-19, na alergickú reakciu.

Fink dodal, že FDA a americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb sú v kontakte aj s orgánmi verejného zdravotníctva vo Veľkej Británii. Alergickú reakciu na vakcínu Pfizer / BioNTech zaznamenali aj dvaja zdravotnícki pracovníci s anamnézou alergií na vakcíny. Obaja sa vraj rýchlo zotavili.

Použitú vakcínu povolila nasadzovať USA Food and Drug Administration, a to napriek tomu, že už bolo známe, že viac ako 80 percent očkovaných osôb bolo postihnutých silnými alebo slabými vedľajšími účinkami.

Medzičasom už zareagovala firma BioNTech a vydala odporúčanie, aby sa očkovalo len na miestach, kde je prístup k prístrojom na ošetrenie anafylaxie.

zdroj: NewYorkTimes , CNN, hlavnespravy.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…