The map, 2013, based on 1.1 billion users

Podľa polície a bezpečnostných predstaviteľov pri sobotňajšej tlačenici na cirkevnom podujatí v juhovýchodnom nigérijskom meste Port Harcourt zahynulo viac ako 30 ľudí a ďalší utrpeli zranenia.

Väčšinu obetí tvorili deti.
Podľa Olufemiho Ayodeleho, regionálneho hovorcu nigérijského Zboru civilnej obrany, sa incident odohral v miestnom pólo klube, kde neďaleká cirkev Kings Assembly organizovala zbierku darov.

“Počas procesu rozdávania darčekových predmetov došlo k tlačenici v dôsledku preplnenosti,” povedal. “Obete boli väčšinou deti.”
Akcia sa ešte nezačala, keď došlo k tlačenici, uviedla Grace Woyengikuro Iringe-Koko, hovorkyňa štátnej polície. Woyengikuro Iringe-Koko uviedla, že dav sa pretlačil na miesto konania napriek tomu, že brána bola zatvorená, čo viedlo k smrteľnému náporu.

Mnohí z jej účastníkov prišli pred miesto podujatia – areál Polo Club – už v piatok večer, ďalší sa ta dostavili v sobotu skoro ráno. Podľa policajnej hovorkyne sa dav ľudí chcel dostať do areálu ešte pred jeho otvorením, aby získali čo najlepšie miesta na sedenie. Pri vstupnej bráne pritom vznikla tlačenica.

Cirkev neorganizovala akciu s takýmto programom prvýkrát, ale podľa vyjadrenia očitých svedkov dav záujemcov o účasť bol priveľký, dodali nigérijské médiá.

Woyengikuro Iringe-Koko uviedla, že bolo potvrdených 31 mŕtvych. Dodala, že sedem zranených osôb bolo po incidente hospitalizovaných.

zdroj: cnn.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…