The map, 2013, based on 1.1 billion users

Preťažená dodávka s 29 migrantmi havarovala v stredu na odľahlej diaľnici v južnom Texase, pričom zahynulo najmenej 10 ľudí vrátane vodiča a 20 ďalších utrpelo zranenia, informovali úrady.

K nehode došlo v stredu krátko po 16.00 h na americkej ceste 281 v texaskom meste Encino, približne 80 km severne od McAllenu. Seržant Nathan Brandley z texaského ministerstva verejnej bezpečnosti tvrdí, že dodávka určená pre 15 cestujúcich išla vysokou rýchlosťou, keď sa vodič snažil zísť z diaľnice na obchodnú cestu 281. Stratil kontrolu nad ťažkou dodávkou, ktorá narazila do kovového stĺpa a značky Stop.

Dodávka nebola prenasledovaná, uviedol šerif okresu Brooks Urbino.

Martinez uviedol, že podľa neho sú všetci cestujúci migranti. Brandley uviedol, že pôvodne bolo oznámených 11 mŕtvych, ale neskôr bol počet mŕtvych upravený. Povedal tiež, že všetkých 20 ľudí, ktorí prežili pôvodnú nehodu, má vážne až kritické zranenia.

Totožnosť 30 ľudí v dodávke bola utajená, kým nebudú informovaní príbuzní, povedal Brandley. O dodávke neboli bezprostredne zverejnené žiadne informácie vrátane toho, kde bola registrovaná alebo kto ju vlastnil.

Encino je komunita s približne 140 obyvateľmi, ktorá sa nachádza asi 2 míle (3,22 km) južne od kontrolného stanovišťa pohraničnej stráže Falfurrias.

Nárast počtu migrantov, ktorí nelegálne prekračujú hranicu, spôsobil nárast počtu nehôd, v ktorých sú zapletené vozidlá preplnené migrantmi, ktorí platia vysoké sumy za to, aby ich prepašovali do krajiny. Denník Dallas Morning News uviedol, že nábor mladých vodičov na prevádzačské jazdy spolu s nadmernou rýchlosťou a bezohľadnou jazdou týchto mladých ľudí viedli k hrozivým nehodám.

Victor M. Manjarrez Jr., riaditeľ Centra pre právo a ľudské správanie na Texaskej univerzite v El Pase, novinám povedal, že zločinecké organizácie verbujú vodičov z Austinu, Dallasu a Houstonu. Ďalší pochádzajú z oblasti El Pasa, zatiaľ čo iní prichádzajú z častí Latinskej Ameriky, ktoré sú plné policajnej korupcie.

“Hovoria im: ‘Ak ťa chytia, dopadne to pre teba zle,'” povedal.

Vyberú ich zo skupiny migrantov, ktorí sa snažia o bezpečný prechod cez hranice, za zníženie poplatku za prevádzačstvo, povedal Manjarrez. Povedia im, aby nasledovali prieskumné vozidlo.

zdroj: APnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…