The map, 2013, based on 1.1 billion users
Horská záchranná služba bola požiadaná o pomoc po tom, čo z túry do ubytovacieho zariadenia neprišla 28 – ročná turistka z Nemecka.
V horách sa pohybovala sama, iba so svojim psom. Horskí záchranári zistili, že predtým noc spala nezvestná žena na Zamkovského chate, odkiaľ chcela včera ráno Malou Studenou dolinou, cez Priečne sedlo, Zbojnícku chatu a Prielom pokračovať ku Sliezskemu domu. Túto trasu jej na Zamkovského chate – aj vzhľadom na nepriaznivý vývoj počasia – neodporúčali, ale kam po odchode z chaty smerovali jej kroky, už nikto nevedel. Spojiť sa s turistkou telefonicky nebolo možné.
Na základe získaných informácií a svedectva, že turistka bola videná aj na Zbojníckej chate, odišli do terénu pozemne pátrať záchranári HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry, zároveň bola o súčinnosť požiadaná aj Letka MV SR na pátranie zo vzduchu. Dnes krátko po desiatej hodine prijalo Operačné stredisko tiesňového volania HZS prostredníctvom poľských záchranárov TOPRu informáciu, že náhodný turista našiel telesné pozostatky ženy bez známok života, pri ktorej bol aj psík, na turistickom chodníku vedúcom z Prielomu vo Vysokých Tatrách smerom na Poľský hrebeň.
Záchranári HZS po príchode na miesto udalosti informáciu potvrdili, následne telesné pozostatky nebohej ženy nabalili a pozemne transportovali k Litvorovému plesu, odkiaľ boli za pomoci Letky MV SR evakuované z terénu a letecky dopravené k horárni v Bielovodskej doline.
Z Bielovodskej doliny boli terénnym vozidlom HZS prevezené do márnice v Ždiari a odovzdané príslušníkom PZ SR a obhliadajúcemu lekárovi. Psík nebohej ženy bol taktiež odovzdaný príslušníkom polície.
Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…