Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo sa tie isté tipy pre starostlivosť o pleť opakujú v rôznych magazínoch? Dôvod nie je ten, že by mali redaktori nedostatok fantázie, no v skutočnosti si väčšina čitateľov ani nevšíma jednoduché rady, ktoré im časopis ponúka.

Možno je načase prestať míňať peniaze na drahú kozmetiku, ktorá sľubuje zázraky, keď môžete začať úplne od základu. Dnes vám prezradíme 6 najčastejších chýb, ktoré robí pri čistení pleti každá z nás.

Často si meníte kozmetiku:
Nie je ľahké odolať kúpe nového očného krému alebo pleťovej vody, keď vás magazíny presviedčajú, že ten a ten produkt je hitom sezóny. Najlepšie urobíte, ak im odoláte,  najmä ak máte doma produkty, ktoré vám dokonale sedia.

Možnože sa obávate, že si vaša pleť zvykla na starú kozmetiku a keď budete produkty obmieňať, dosiahnete lepší efekt? Je to však márne, pretože vaša pleť sa neprispôsobí produktom, zatiaľ čo novo-zakúpený krém sa môže stať dôvodom alergickej reakcie.

Každodenne používate píling na tvár:
Naša pleť sa regeneruje bez nejakej extra pomoci, avšak stále máme na poličke pílingy, ktorými chceme tento proces zrýchliť. Áno, píling pomôže vašej pleti zbaviť sa starých buniek rýchlejšie, vyčistí vašu tvár, no ak ho budete používať neustále, riskujete, že zbavíte vašu pokožku ochrannej vrstvy.

Jednoducho pílingy a rôzne drsné kefy na tvár nie sú najlepším prostriedkom, ako si čistiť tvár. Odporúčame ich nahradiť jemnými chemickými pílingami a nemyslíme tým drahé procedúry v salónoch. Dnes nájdete v dome rôzne prostriedky, ktoré môžete použiť na jemné a bezbolestné čistenie tváre. Napríklad mandľový píling si dokážete vytvoriť aj doma.

Odmietate používať odličovače make-upu:
Za účelom zjednodušenia vašej večernej rutiny si možno niektoré z vás odstraňujú makeup jedným čistiacim mliekom alebo dokonca len vodou. Ušetríte tým pár minút času, no na vašej tvári zostanú čiastočky nečistôt, ktoré upchávajú póry, sú príčinou vzniku akné a zanechávajú pleť mastnú. Preto je dobré, ak používate na odličovanie tváre micelárne vody, čistiaci olej alebo balzam.

Nemeníte často obliečky na vankúš:
Dokonca aj keď si umývate vaše vlasy a starostlivo čistíte vašu tvár každý večer predtým, ako idete spať, váš vankúš si uchováva prach, čiastočky epitela a srsť vašich domácich miláčikov. Po 2-3 dní je váš vankúš plný nečistôt, ktoré „obohatia“ vašu pokožku a to predsa nikto z nás nechce, či?

Obliečku na vankúš by ste mali meniť každé dva dni a najlepšie by bolo, ak by bola z hodvábu. Ochránite svoju tvár nielen pred vyrážkami a nečistotami, ale aj pred vráskami.

Nepoužívate toner:
Toner je produkt, ktorý obnovuje pH rovnováhu vašej pokožky a pripravuje ju na ďalšie procedúry. Dokonca aj bežný zvlhčujúci krém funguje účinnejšie, ak použijete toner. Okrem toho je potrebné ho použiť po pílingu.

Zahrnutím toneru do vašej čistiacej rutiny sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyhnete kožným problémom, ako je suchá pokožka, podráždenie a vyrážky. Hlavná vec je nájsť produkt, ktorý neobsahuje alkohol.

Na odstránenie mastného lesku používate púder:
Naša tvar sa leskne celý deň a neexistuje produkt, ktorý by úplne pomohol. Toto je hlavný problém, ktorý nás prenasleduje v lete a väčšina z nás siaha práve po púdri, ktorý by nám zmatnel pleť. Bohužiaľ takéto riešenie je iba dočasné a s určitosťou vám upchá póry.

Namiesto toho, aby ste na svoju pleť nanášali zbytočnú vrstvu púdru, používajte zmatňujúce obrúsky na tvár, ktoré odstránia prebytočný maz z vašej pleti.

Ktoré z týchto chýb dennodenne robíte aj vy? Priznajte sa. Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať s priateľmi.

ZDROJ brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…