Divadelný, filmový a televízny herec Viktor Vrabec zomrel 2. januára vo veku 81 rokov, informovalo Divadlo pod Palmovkou na sociálnej sieti.

“S hlbokým zármutkom oznamujeme, že v nedeľu 2. januára 2022 vo veku 81 rokov zomrel herec a dlhoročný člen nášho divadla, pán Viktor Vrabec (18. mája 1941 – 2. januára 2022). Viktor Vrabec bol v angažmá v Divadle S. K. Neumanna v Libni (alebo v Divadle pod Palmovkou) od roku 1979 do roku 1993 a počas celého tohto obdobia patril k jeho najvýraznejším oporám a najobľúbenejším hercom. Jeho herectvo bolo vynikajúce v drámach a charakterných úlohách, ale aj v komédiách,” uviedlo divadlo na svojej webovej stránke.

K Vrabcovým divadelným úlohám patria okrem iných: Antifolus Syrakuský (W. Shakespeare: Komedie omylů), Jupiter (J. Voskovec, J. Werich: Nebe na zemi), Frýbort (A. Jirásek: Filosofská historie), Bedřich Homburský (H. von Kleist: Princ Bedřich Homburský), Jiří Duroy (G. de Maupassant: Miláček), Timofejev (M. Bulgakov: Bunša), Don Juan (Moliére: Don Juan), Eldar (R. Ibragimbekov: Dům na písku), Ludvík (J. Anouilh: Tomáš Becket aneb Čest boží), Bačana Ramišvili (N. Dumbadze: Zákon věčnosti), Nick (A. Ayckbourn: Postel pro hosty) či Porotce č. 4 (R. Rose: Dvanáct rozhněvaných mužů).

Jeho filmografia zahŕňa filmy ako napr.: Smrt talentovaného ševce, Poslední motýl a Jak ukrást Dagmaru. Jeho posledním celovečerním filmem bylo drama Já, Olga Hepnarová.

Účinkoval aj v televíznych seriáloch Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro pátera Knoxe, Přísahám a slibuji nebo Chlapci a chlapi.

 

zdroj:Divadlo pod Palmovkou

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…