Divadelný, filmový a televízny herec Viktor Vrabec zomrel 2. januára vo veku 81 rokov, informovalo Divadlo pod Palmovkou na sociálnej sieti.

“S hlbokým zármutkom oznamujeme, že v nedeľu 2. januára 2022 vo veku 81 rokov zomrel herec a dlhoročný člen nášho divadla, pán Viktor Vrabec (18. mája 1941 – 2. januára 2022). Viktor Vrabec bol v angažmá v Divadle S. K. Neumanna v Libni (alebo v Divadle pod Palmovkou) od roku 1979 do roku 1993 a počas celého tohto obdobia patril k jeho najvýraznejším oporám a najobľúbenejším hercom. Jeho herectvo bolo vynikajúce v drámach a charakterných úlohách, ale aj v komédiách,” uviedlo divadlo na svojej webovej stránke.

K Vrabcovým divadelným úlohám patria okrem iných: Antifolus Syrakuský (W. Shakespeare: Komedie omylů), Jupiter (J. Voskovec, J. Werich: Nebe na zemi), Frýbort (A. Jirásek: Filosofská historie), Bedřich Homburský (H. von Kleist: Princ Bedřich Homburský), Jiří Duroy (G. de Maupassant: Miláček), Timofejev (M. Bulgakov: Bunša), Don Juan (Moliére: Don Juan), Eldar (R. Ibragimbekov: Dům na písku), Ludvík (J. Anouilh: Tomáš Becket aneb Čest boží), Bačana Ramišvili (N. Dumbadze: Zákon věčnosti), Nick (A. Ayckbourn: Postel pro hosty) či Porotce č. 4 (R. Rose: Dvanáct rozhněvaných mužů).

Jeho filmografia zahŕňa filmy ako napr.: Smrt talentovaného ševce, Poslední motýl a Jak ukrást Dagmaru. Jeho posledním celovečerním filmem bylo drama Já, Olga Hepnarová.

Účinkoval aj v televíznych seriáloch Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro pátera Knoxe, Přísahám a slibuji nebo Chlapci a chlapi.

 

zdroj:Divadlo pod Palmovkou

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…